Akyaka Kamp Alanları

0
150
Akyaka Kamp Alanları
Akyaka Kamp Alanları
4.8
(22)

Merhaba, değerli kamp severler bu yazımızda sizlere Akyaka kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Peki; Akyaka kamp alanları hangileri gelin hep beraber yazımızda görelim.

Akyaka Kamp Alanları

Akyaka Muğla’nın Ula ilçesinde yer almaktadır. Ege Bölgesinde tatil yapabilecek en huzurlu yerlerdendir. Gökova Körfezi’nde bulunmaktadır. Muğla’ya 18 kilometre uzaklıkta olan bu güzel belde, Marmaris’e ise 31 kilometre uzaklıktadır. 1988 yılında doğal sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. Ülkemizin en sakin yerleri arasındadır. Akyaka’da bulunan evler birbirine çok benzemektedir. Akyaka’da uygun fiyatlı bir tatil geçirmek istiyorsanız Akyaka Kamp Alanlarına göz gezdirmelisiniz. Bu doğa harikası yerde kamp yapmak oldukça zevkli bir deneyim olacaktır.

Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampı bir otel tarafından işletilmektedir. 300 çadır ve 70 karavan alabilecek kapasiteye sahiptir. Kamp alanı çam ağaçları ile kaplıdır. Sahile neredeyse sıfır konumdadır. Merkezde yer almaktadır. Merkezde olması sebebi ile birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz imkanınız vardır. Bu kamp alanında 8 adet koy bulunmaktadır.

Denize girmekte hiçbir sıkıntı yaşamaz, istediğiniz herhangi birinde denize girebilirsiniz. Çadır kurmak için belirli bir yer gösterilmesine gerek olmadan istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Alanın çok büyük olması sebebi ile kalabalıktan etkilenmiyorsunuz.

Kamp alanına özel aracınız ile giderseniz aracınızı girişte herhangi bir boş yere park edebiliyorsunuz. Otopark sorunu bulunmamaktadır. Kaçak çadırların önüne geçebilmek için numaralandırma sistemi uygulanıyor. Kamp alanındaki görevli personeller siz çadırınızı kurduktan ya da karavanınızı yerleştirdikten sonra gelerek bir numara veriyor.

Bu numarayı çadır ya da karavanınızın üzerine asıyorsunuz. Kamp alanında çamaşırhane, bulaşıkhane, duş, tuvalet, sıcak su gibi birçok ihtiyacınız karşılanıyor. Elektrik için ise ekstra ücret ödeniyor. Eğer sezon ortasında giderseniz burada açık büfe ve restoran bulma imkanınız mevcut. Çocuklarınızın oyun oynaması için çeşitli sahalarda bulunmaktadır.

İlgili Yazı
Las Vegas - Özgür Şehir

Akyaka Orman Kampı Akyaka merkezde yer almaktadır. Merkezde Atatürk Caddesi’nde ilerlediğinizde hemen sol tarafta kamp alanını görebilirsiniz. Merkeze yakın olması ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamanıza sebep olmaktadır.

Çınar Koyu

Çınar Koyu, Akyaka merkeze yalnızca 3 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kolay ulaşımı sayesinde çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Plaj küçük çakıl taşlarından oluşmaktadır. Kum değildir. Kum olmaması sebebi ile çocuklarınız rahatsız olabilir. Bunu göz önüne alarak buraya gelmeniz gerekmektedir. Yerli ve yabancı pek çok turist buraya denize girmeye gelmekte ve kamp yapmaktadır.

Deniz hemen derinleşmemektedir. Kıyısı oldukça uzundur. Yüzmek için çok elverişlidir. Hem tatil yapmak hem de kamp yapmak istiyorsanız burası sizler için çok uygun bir kamp alanıdır. Plajda piknik yapabilecek yerlerde bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle hafta sonları piknik yapan insanlarda buraya gelmektedir. Plajda yiyecek, içecek servisi yapan pek çok işletme bulunmaktadır. Bu işletmelerden temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Akbük Koyu

Akbük Koyu Muğla’ya 48 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Gökova Körfezi’ndedir. Plajı Çınar Koyu’nda olduğu gibi taşlıdır. Sit alanı ilan edilmesi sebebiyle hiçbir beton yapı bulunmamaktadır ve  doğal güzellikler ile kaplıdır. Dilediğiniz yerde kamp kurarak, çadırda tatil yapabilirsiniz.

Denizi çok güzeldir fakat deniz kestanesi bulunmaktadır. Bu nedenle buraya gelirken deniz ayakkabısı getirmenizde fayda vardır. Hem yeşillik hem de mavi içerisinde kamp yapmak istiyorsanız burası tam size uygun bir kamp alanıdır.

Akyaka Kamp Alanı

Sahil kent olarak adlandırılan Akyaka, kamp alanları ve tesisleri ile çok güzel bir tatili sizlere yaşatabilir. Akyaka Kamp Alanı özel bir tesistir. İçerisinde taş evler, kagir evler bulunduğu gibi orman kampı için çadırlarda mevcuttur. Çadır ve karavanlar ile burada kamp yapılabilir. Karavan için günlük ücret 50 TL’dir. Bu yalnızca karavan için ödenen fiyattır. Aynı zamanda kişi başı 5 TL verilmektedir. Çadır yeri ise günlük 40 TL’dir. Yine çadır için de her kişi için 5 TL ödenir.

İlgili Yazı
Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Eğer kendi çadırınız yok ise, işletmeden çadır kiralayacaksanız bunun ücreti ise 4 kişilik bir çadır için günlük 120 TL’dir. Çadırınıza ekstra kamp malzemeleri almak istiyorsanız bunlar için de günlük kiralama bedeli ödemeniz gerekmektedir. Mini buzdolabı 20 TL, masa 5 TL, sandalye 2 TL, tabure ise 1 TL’dir. Bunların her biri günlük fiyatlardır.

Akyaka Kamp Alanı, Gökova’da A Tipi mesire alanı içerisinde yer alıp, Ula ilçesine başlıdır. Ulaşımı oldukça basittir. Akyaka merkezden rahatlıkla hem özel araç hem de toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz