Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

0
87
Alanya Ücretsiz Kamp Alanları
Alanya Ücretsiz Kamp Alanları
5
(4)

Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Alanya, Antalya’nın bir ilçesidir. Ülkemizin en fazla turist alan yerlerinden sayılmaktadır. Toros Dağları’nın eteklerinde bulunmaktadır. Alanya oldukça gelişmiş bir ilçedir. İçerisinde her imkan bulunmaktadır. Alanya’da tatil yapmak istiyorsanız otel, pansiyon gibi seçeneklerin yanı sıra kamp yapmayı da düşünebilirsiniz. Üstelik Alanya’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.

Alanya Bisiklet Festivali Alanında Kamp

Alanya Bisiklet Festivali Alanında kamp yapılmaktadır. Denize sıfır bir bölgedir. Yakınlarında tesis bulunmaktadır. Burada su sporları da yapılmaktadır. Ağaçlık alanda çadırlar kurulmaktadır. Bu alana 96 adet çadır alabilme kapasitesi bulunmaktadır. Bir kafe de burada mevcuttur. Uygun fiyatlı yiyecek ve içecekler satılmaktadır. Duş ve tuvalet imkanı da bulunmaktadır.

Alanya Bisiklet Festivali alanı Kestel Mahallesinde yer almakta olup, ulaşımı çok basittir.

Alanya Seyir Terası

Alanya Seyir Terası, Alanya’nın ayaklarınızın altında görebileceğiniz bir alandır. Kuşbakışı bu mükemmel manzarayı seyretmek oldukça zevk alacağınız. Burada kamp da yapabilirsiniz. Piknik alanı, park ve dinlenme alanı da burada mevcuttur. Piknik alanı olması sebebi ile özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Büfe ve çay bahçeleri de bulunmaktadır. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı buralardan karşılayabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile çay bahçesinde yiyip içebilirsiniz.

Alanya Seyir terasına gitmek için Keykubat Bulvarındaki tabelayı takip etmeniz gerekmektedir. Antalya, Mersin Karayolu tabelasını gördükten sonra bu yola sapmalısınız. Daha sonra 3 kilometre gibi bir mesafe giderek buraya varabilirsiniz.

Alara Çayı

Alara Çayı, Alanya’nın Okurcalar beldesinde yer almaktadır. Ulugüney çayı olarak da bilinmektedir. Burada doğa güzellik yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır. Çünkü tarih boyunca Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır. Burada kamp yapmak dışında kano ve rafting su sporlarını da yapabilirsiniz. Aynı zamanda yürüyüş, piknik, balık avı da yapılan aktiviteler arasında yer almaktadır. Alara Çayı serin suyu sayesinde sıcaktan bunalınca bu çaya girerek serinleyebilirsiniz. Böylece kamp tatiliniz daha da anlam kazanır.

İlgili Yazı
Kaş Ücretli Kamp Alanları

Alara Çayı, Alanya’dan 38 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Sapadere Kanyonu

Alanya’dan 45 kilometre uzaklıkta olan Sapadere Kanyonu, 1 saatlik bir yolculuk ile varılan bir yerdir. Buraya giderken yolda da çok güzel bir manzara ile karşılaşacaksınız. Kanyona ulaşım ancak özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bu nedenle özel aracınız yok ise kamp alanı olarak burayı seçmeniz doğru olmaz. Kanyon içerisinde şelale ve havuz da bulunmaktadır. Kamp yapacağınız alanı seçerken buraları seçebilirsiniz. Böylece su sesi eşliğinde daha huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Lokanta ve market gibi imkanları bulunmaktadır. Fakat yine de buraya gelirken ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizi öneriyoruz.

Damlataş ve Kleopatra Plajı

Damlataş ve Kleopatra plajları mavi bayraklıdır. Alanya kalesinin hemen yanında olup, çok merkezi bir konumdadır. Oldukça uzun olan bu plajlarda hem denize girip hem de kamp yapabilirsiniz. Plajların ikisi de halka açık ve ücretsizdir. Bu nedenle özellikle hafta sonları biraz kalabalık olabilir. Alanya’nın en sevilen ve en çok rağbet gören bu plajlarında ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Tesisler bulunması sebebi ile buradaki tesislerden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İki plaj yan yanadır. Size en uygun yeri seçerek çadırınızı kurabilirsiniz. Konum olarak merkezi konumda olması sebebi ile birçok ihtiyacınızı şehir merkezinden de karşılayabilirsiniz. Ayrıca gece hayatından hoşlanıyorsanız gece de Alanya’daki mekanlara gidebilir ve eğlenebilirsiniz. Alanya’da pek çok imkan bir arada bulunmaktadır. Burada kamp yaparak hem huzurla dinlenir hem de eğlenceli vakit geçirirsiniz.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz