Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

0
138
Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
5
(1)

Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, ülkemizin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin en fazla turist çeken yerlerinden olması sebebi ile yaz aylarında çok daha kalabalık olmaktadır. Antalya’ya tatil için gelenler kamp yapmayı da tercih edebilir. Bu yazımızda sizlere Antalya Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgi vererek, Antalya’da kamp yapılabilecek en güzel yerleri listeledik. Buralardan tercih ettiğiniz herhangi birinde çadır ya da karavan ile kamp yapabilir ve sevdikleriniz ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Güver Uçurumu Kanyonu Kamp Alanı

Güver Uçurumu Kanyonu Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde bulunmaktadır. Antalya’nın en güzel yerlerinden bir tanesidir. Burayı mutlaka görmenizi hatta imkanınız var ise burada kamp yapmanızı öneriyoruz. Doğada mükemmel fotoğraflar çekmek için bile buraya gelebilirsiniz. Az insan bulunması sebebi ile hem temiz hem de sakin bir yerdir. Domuz, tavşan, porsuk, tilki gibi hayvanlar bu bölgede bulunmaktadır. Bunu bilmekte fayda vardır. Bölgede herhangi bir tesis bulunmaması sebebi ile tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmamaktadır ve markette yoktur. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı buraya gitmeden almakta fayda vardır.

Antalya’dan Korkuteli’ne doğru giderken 7 kilometre sonra kavşakta Güver Uçurumu tabelası görünmektedir. Şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olan bu kamp alanına ulaşım oldukça basittir.

Doyran Göleti

Doyran Göleti Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Burada kamp yapmak dışında bisiklet binmek için gelenler de mevcuttur. Doğa yürüyüşü için de Doyran Göleti’ni tercih edebilirsiniz. Hem kamp yapmak hem de bu sporlar ile ilgilenmek istiyorsanız Doyran Göleti tam size göre bir yerdir. Ağaçların arasında dilediğiniz yere kamp çadırınızı kurabilirsiniz. Yalnız burada herhangi bir tesis bulunmadığından duş ve tuvalet gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ayrıca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe ya da markette yoktur.

İlgili Yazı
İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

Doyran Göleti’ne ulaşmak için özel aracınız olmanız gerekmektedir. Antalya’dan Çakırlar mevkisine doğru yola çıktıktan sonra Saklıkent yoluna girin. Yukarı doğru yol almadan önce sağa dönerek göletin tabelasını görebilirsiniz.

Maden Koyu Kamp Alanı

Eğer kamp yapmak istiyor fakat kalabalık ortamda olmak istemiyorsanız Maden Koyu Kamp Alanı tam size göre. Koy olması sebebi ile deniz ile sıfır mesafededir. Deniz hemen derinleşmektedir. Ege denizi ile karıştırmamalıdır. Burası çok bilinmediği için sadece özel aracınız ile buraya ulaşabilirsiniz. Öyle ki Maden Koyu Kamp alanının yolları da kötüdür. Bu nedenle aracınıza güvenmiyorsanız buraya gelmenizi hiç önermiyoruz. Bölgede tesis bulunmadığı için tuvalet ve duş imkanı da yoktur. Kısacası bu kamp alanı sakinlik içerisinde yalnız kalmak isteyenler için idealdir.

Gelidonya Feneri Kamp Alanı

Gelidonya Feneri Adrasan ile kumluca arasında yer almaktadır. Hem yeşillik hem de mavi ile iç içedir. Taşlı Burnu ya da Kırlangıç Burnu gibi isimlerle de adlandırılmaktadır. Türkiye’nin en yüksek deniz feneri burasıdır. Bu nedenle önemli bir yere sahiptir. Fenerin çevresinde çadır kurulabilecek pek çok alan bulunmaktadır.  İhtiyaçlarınızı merkezden almanız gerekmektedir. Çünkü, burada market bulunmamakla birlikte yol üzerinde de herhangi bir market bulunmamaktadır. Burada su da bulunmamaktadır. İçme suyunu da gelirken bolca almayı ihmal etmeyiniz.

Gelidonya Feneri Kamp Alanına ulaşmak için öncelikle Adrasan’a gelmeniz gerekmektedir. Antaly – Kemer yolunda Adrasan Olimpos yol ayrımını zaten görürsünüz adrasan’a ulaştıktan sonra merkezden 8 kilometre gitmeniz gerekmektedir. Karagöz’e ulaştıktan sonra da 6 kilometre yol aldıktan sonra araçlar park edilir. Geri kalan 2 kilometrelik yol ilse yürüyerek gidilmektedir.

Geyikbayırı Kamp Alanı

Geyikpınarı Tırmanış alanı olarak tanınmaktadır. Hatta ülkemizi en büyük kaya tırmanış alanı burasıdır. Kaya tırmanış alanı dışında burada çok sayıda kamp yapılabilecek alan da bulunmaktadır. Kamp yapmanın yanı sıra spor aktivitelerinde de bulunmak istiyorsanız bu bölgeyi seçebilirsiniz. Çünkü burada doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı gibi pek çok spor da yapılmaktadır. Bölgede konaklama ya da günübirlik ihtiyaçlarınız için tesis de bulunmaktadır. Geyikbayırı Kamp Alanında çok sayıda tesis olması sebebi ile duş imkanı ve tuvalet de bulunmaktadır. Fakat market olmaması sebebi ile yiyecek içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı önceden temin etmenizi öneriyoruz. Antalya’nın merkezinden Geyikbayırı’na ulaşım oldukça basittir. 28 kilometre mesafe bulunmakta olup, yolculuk yaklaşık 40 dakika kadar sürmektedir. Özel aracınız ya da şehir merkezinden otobüs, dolmuşlar ile bu kamp alanına kolayca ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı
Kuşadası Kamp Alanları

Adrasan Koyu Kamp Alanı

Antalya’da ücretsiz olarak kamp yapılacak en güzel alanlardan bir tanesi de Adrasan Koyu Kamp Alanıdır. Oldukça sakin bir ortamı vardır. Huzur bulmak için bile buraya gelebilirsiniz. Adrasan sahilinde kamp yapabilecek yeşillik alan bulunmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve ücretsiz oluşu en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Aynı zamanda bir de çeşme bulunmaktadır. Su ihtiyacı buradan karşılanabilmektedir. Market imkanı da olmaması sebebi ile ihtiyaçlarınızı önceden ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Adrasan’a gitmek için Antalya’dan Kemer’e doğru yol almak gerekmektedir. Olimpos kavşağından geçerek Adrasan tabelasını takip ederseniz buraya çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özel aracı olmayanlar için de ulaşım oldukça kolaydır. Çünkü Antalya otogarından bu bölgeye ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır.

Patara Kamp Alanı

Patara Kamp Alanı Antalya ile Muğla arasında yer almaktadır. Akdeniz Bölgesi’nin en büyük sahili burasıdır. Toroslara karşı manzarası bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyenler için mükemmel bir yerdir. Nemden ve sıcaklıktan kaçmak isteyenler için de uygun bir yerdir. Patara geçmiş zamanlardan da kalıntılar taşımaktadır. Çünkü, Likya uygarlığına başkentlik yapmış bir yerdir. Antik kalıntılara da rastlamak mümkündür. Burada halen kazı çalışmaları yapılmaktadır.

Patara Plajında caretta carettalar yumurtalarını bırakmaktadır. Bu sebeple bazı dönemlerde buraya girişler yasaklanmaktadır. Yine de plajın yakınlarında bulunan yeşillikler içerisinde bu dönemlerde de kamp yapılabilmektedir. Tuvalet ve duş alanları plajın içerisinde yer almaktadır. Marketlerin bulunması sebebi ile ihtiyaçlarınızı burada karşılayabilirsiniz.

Patara Kamp Alanına gitmek için Antalya’dan Fethiye’ye doğru yola çıkmak gerekmektedir. Kalkan’ı geçtikten sonra tabelaları görünmektedir. Tabeladan içeri girdikten sonra birkaç dakika yol gittikten sonra Patara’ya ulaşmanız mümkündür. Buradan Kalkan, Kaş, Fethiye, Kaputaş’a giden dolmuşlar bulunmaktadır.

İlgili Yazı
Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Aytap Antik Kenti Antalya’nın en büyük ilçesi ve en çok turist alan yeridir. Alanya’ya 34 kilometre uzaklıktadır. Gazipaşa’ya ise 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu antik kent adını MS 38 – 72 yılları arasında hayatta olan IV. Antiochus’un karısından almıştır. IV. Antiochus Kommagene Kralıdır. Burada Roma ve Bizans Dönemine ait kalıntılar bulunmaktadır. Yapılar günümüze gelinceye kadar tahrip olmuş olsa da halen çok güzel görüntüye sahiptir.

Antik kentten kalan kalıntıların arasına çadırlar kurulmaktadır. Bu alanlar çadır kurmaya müsaittir. Hem doğa güzellikleri hem de tarihi eserler içerisinde olması sizlere mükemmel bir kamp deneyimi yaşatır. Burada bir de mağara bulunmaktadır. Mağara içerisinde yüzme imkanı da bulunmaktadır. Mağara içerisinden yüzerek denize de geçilmektedir. Aytap Antik Kenti Kamp alanında sabahları balık tutan balıkçılar, hafta sonları da piknik yapan piknik severler ile karşılaşmak mümkündür.

Aytap Antik Kenti Kamp Alanına çok yakın bir restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar yiyecek içecek ihtiyaçları karşılanabilir. Buradan başka herhangi bir büfe, market bulunmamaktadır. Bunu hatırlatmakta fayda vardır.

Korsan Koyu Kamp Alanı

Yaz kış fark etmeksizin her mevsim Korsan Koyu Kamp alanında kamp yapılmaktadır. Korsan Koyu, Antalya’nın saklı yerlerinde kalmış, cennetten bir köşe gibidir. Trekking sevenler özellikle bu alana gelmekte ve yürüyüş yapmaktadır. Günübirlik ziyaretçilerinin de çok olmasından ötürü bazı dönemler çok kalabalık olabilir. Kalabalık sebebi ile kamp yapacağınız alan da bazı çöpler görebilirsiniz. Bu nedenle çadırınızı kurmadan önce alanınızı temizlemeniz gerekebilir. Belediye tarafından temizlendiği zamanlarda olmaktadır. Koy olması sebebi ile deniz ile iç içedir. Tekne turu ile gelen ziyaretçiler bu koy da demir atmaktadır. Bu nedenle deniz zaman zaman kalabalık olabilir.

İlgili Yazı
Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

Korsan Koyu Kamp Alanı’na ulaşmak için Antalya’dan 70 kilometre gitmek gerekmektedir. Belen tepesindeki kavşaktan sola dönülmesi ve Olimpos Adrasan yoluna girilmesi gerekmektedir. 6 kilometre gittikten sonra yol ikiye ayrılır. Korsan Koyuna ulaşmak için önce Adrasan merkeze gidilmesi gerekmektedir. Merkezden Mavikent yoluna doğru 2 kilometre kadar gittiğinizde Çavuşköy tabelasına dönülür. 5 kilometre daha yol gidilir ve Korsan Koyu Kamp Alanı’na ulaşılır. Ulaşımın zor olması sebebi ile çok ziyaretçi gelmemekte bu da daha temiz kalmasına sebep olmaktadır.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz