Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

0
148
2.6
(5)

Ayvalık ücretsiz kamp alanları, Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir’in en güzel beldelerinden bir tanesidir. Sakin tatil geçirmek isteyenler genel olarak bu beldeyi tatil yeri olarak seçmektedir. Ayvalık hem doğal güzellikleri hem de tarihi mekanları ile yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ayvalık’ta kamp yapılacak da birçok alan bulunmaktadır.

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı

Hem yeşillik hem de deniz kenarında olan bu kamp alanına çadırınızı kurarak mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Saklı Cennet Kamp alanında market bulunduğu için çeşitli ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların giderileceği yerler kamp alanında bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretçiler de geldiği için özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır. Çeşitli etkinliklerin yapılacağı sosyal alanlar da bulunmaktadır.

Saklı Cennet Kamp Alanı, Çamlık Mahallesi, İnönü Caddesi’nde yer almakta olup, merkezi konumdadır ve ulaşımı da basittir.

Badavut Plajı

Badavut Plajı Ayvalık’da görülmesi gereken yerlerin en başında gelmektedir. Sarımsaklı plajından sonra en ünlü plajlardan bir tanesidir. Özellikle Ayvalık’a gitmeye alışık olan kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir plajdır. Bu plajda rahatlıkla kamp kurabilirsiniz. Çadırınızı en beğendiğiniz uygun bir yere kurabilirsiniz.

Badavut Plajı Şeytan Sofrası’nın eteklerinde yer almaktadır. Buraya gitmek için Ayvalık ilçesinden Şeytan Sofrası’na doğru ilerlemek gerekmektedir. Badavut Plajı’na ulaşım tabelalar sayesinde oldukça basittir. 10 kilometrelik bir yol gidilmektedir. Yolculuk da yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.

Kozak Yaylası

Kozak Yaylası Ayvalık merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Fıstık çamı ormanları ile kalı bir alandır. Bergama’ya kadar uzanmaktadır. Bu nedenle hem Balıkesir hem de İzmir sınırları içerisinde yer almaktadır. Kozak Yaylası eşi benzeri bulunmayan güzellikte bir doğa harikasıdır. Ülkemizde oksijenin en yüksek olduğu bölgelerden bir tanesidir. 2500 yıllık çam ormanları içerisinde mükemmel yerlerde kamp yapma imkanınız bulunmaktadır. Kamp dışında trekking ve doğa sporları gibi aktivitelerde de bulunabilirsiniz.

İlgili Yazı
Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları

Kozak Yaylası’na hem Bergama’dan hem de Ayvalık’dan ulaşmak mümkündür. Özel aracınız ile gidiyorsanız Ayvalık çıkışına doğru giderken yol ayrımında Kozak tabelasını göreceksiniz. Bu tabeladan girdikten sonra yaklaşık 50 dakika süren bir yolculuk sonucunda Kozak Yaylası’na ulaşacaksınız. O bölgede pek çok köy de bulunmaktadır. Kampınız sırasında köyleri de ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz.

Cunda Adası Kamp Alanı

Cunda adasında sahil kenarında uygun bir yerde hem tatil hem de huzurlu bir kamp yapabilirsiniz. Doğal hayatın içinde dinlenme fırsatı yakalayacağınız Cunda Adası’nda tatil de yapabilirsiniz. Yaz aylarının burada çok sıcak olması sebebi ile deniz kenarında olması büyük bir avantajdır. Denizi genel olarak deyin yerindeyse çarşaf gibidir. Cunda Adası Ayvalık’ın en güzel yeridir. Tatilciler tarafından çok dikkat çekmesi sebebi ile bazı bölgeleri kalabalık olabilir. Cunda Adası’nda birçok imkan bulunduğu için market gibi tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Cunda Adası Alibey Adası olarak da bilinmektedir. Gece gezmelerini seviyorsanız çadırınızdan uzaklaşarak gece hayatının da keyfini sürebileceğiniz bir yerdir.

Cunda Adası’na ulaşmanın farklı yolları bulunmaktadır. Eğer Balıkesir’den Cunda Adası’na gidecekseniz Edremit’ten doğru 2,5 saatlik bir seyahat ile kara yolu vasıtasıyla Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz. Cunda Adası’na feribot ile de ulaşım mümkündür. Yenikapıdan binilen feribot ile 2 saat yolculuk yaparak bu adaya ulaşabilirsiniz. Cunda merkeze yakın konumlarda, en fazla 7 – 8 kilometre ötede kamp yapabilecek çok güzel alanlar bulabilirsiniz. Ayrıca Cunda Adasında ücretli kamp hizmetli veren bazı tesisler de bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ile kamp yapabileceğiniz bu kamp alanlarını da tercih edebilirsiniz.

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

İlgili Yazı
Karadeniz Kamp Alanları, En iyi Karadeniz Kamp Alanları

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz