Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları

0
132
Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları
Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları
3.4
(8)

Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları

İzmir’in en güzel ve en gözde ilçelerinden bir tanesi Çeşme’dir. Özellikle son yıllarda tatilciler tarafından adeta akına uğramaktadır. Çeşme’nin havası diğer tatil yerleri gibi çok bunaltıcı değildir. Daima esen bir rüzgar söz konusudur. Bu nedenle sıcaklar sizi çok bunaltmaz. Çeşme’yi yılın her mevsimi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Otelde ya da pansiyonda konaklamak istemiyorsanız Çeşme’de kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz. Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları şu şekilde sıralanmaktadır.

Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Çeşme’nin belki de en güzel plajı burasıdır. Kitesurf ve Windsurf su sporları pırlanta plajında yapılmaktadır. Pırlanta gibi parıldayan kumlara sahip olduğundan buraya pırlanta plajı denilmektedir. Bu pırlanta gibi kumlarda çadır kurabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Pırlanta Plajı Çeşme’ye yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunmaktadır. Çiftlikköy’e bağlıdır. Çiftlikköyü geçtikten sonra sağa dönere aşağı doğru indiğinizde pırlanta plajına varıyorsunuz. Ulaşımı oldukça basittir. Bu plaj sit alanı olarak korumaya alınmıştır. Bu nedenle etrafında hiçbir bina, inşaat ve benzeri kötü görüntü bulunmamaktadır. Tamamen doğanın harika yüzünü burada görebilirsiniz. Yaz sezonunda burası çok kalabalıktır. Bu nedenle kamp yapmaya elverişli ve en güzel zamanları Mayıs ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda burada kamp yaparsanız daha çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Tabii ki kalabalığı ve gürültüyü seviyorsanız o ayrı. Sahil 500 metre kadar uzunluktadır. Denizin sığ olması sebebi ile özellikle çocuklar için çok uygun bir yerdir. Burada sürekli olan rüzgar sebebi ile dalga olabilir. Bunu bilmekte fayda vardır. Rüzgar sebebi ile kitesurf ve winsurf su sporları yapılabilmektedir.

İlgili Yazı
İzmir Ücretsiz Kamp Alanları

Pırlanta plajına varmak için Çeşme’nin merkezinden Çiftlikköy’e doğru ilerlemeniz gerekmektedir. Çiftlikköy’ü geçtikten hemen sonra sağa aşağı doğru inerseniz pırlanta plajına varırsınız.

Delikli Koy Kamp Alanı

Delikli Koyu çok bilinen bir yer değildi. O nedenle oldukça sakindi. Fakat birkaç yıldır burası da tatilciler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Fakat yine de diğer plajlara göre çok daha sakindir. Eğer çakıl taşlarından ve biraz soğuk denizinden rahatsız olmayacaksanız kamp yapmak için diğer plajlara göre daha uygundur. Buranın isminin delikli olmasının sebebi yer yer kayaların olmasıdır. Deniz içerisinde oluşan çok özel kayalar bulunmaktadır. Kamp severler bu kayaları görmek için de burada kamp yapmayı tercih ederler.

Delikli koyunda sakinlik ve huzur arayanlar daha çok kamp yapmayı tercih etmektedir. Burada herhangi bir market bulunmaması sebebi ile temel ihtiyaçlarınızı merkezden karşılayarak buraya gelmelisiniz.

Delikli Koy’da kamp yapmak için özel aracınız bulunması gerekiyor. Çünkü buraya ulaşan herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Alaçatı Port’a ulaştıktan sonra 4 kilometre yol gitmeniz gerekiyor. Burada Alkoçlar Exclusive Alaçatı’yı göreceksiniz. Bu oteli 500 metre kadar geçtikten sonra bir patika göreceksiniz. Burası koyun patikasıdır. Patika yoldan sonra Delikli Koy’a ulaşacaksınız.

Ilıca Plajı Kamp Alanı

Çeşme’nin en ünlü plajlarından bir tanesi de Ilıca Plajıdır. Uzunluğu neredeyse 3 kilometredir. İncecik altın sarısı kumu vardır. Denizi de hem temiz hem de sığdır. Ilıca’da hem denizde girmek hem de kamp yapmak istiyorsanız nisan ayından kasım ayına kadar dilediğiniz dönemde burada kamp yapabilirsiniz. Burası turist dışında yerli halk tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Bu nedenle özellikle hafta sonları oldukça kalabalıktır.

Ilıca Plajı’nda çok sayıda tesis bulunmaktadır. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı bu tesislerde karşılayabilirsiniz. Yalnızca bu ihtiyaçlar için belirli bir ücret ödersiniz. Ayrıca yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı da yine bu tesislerden alabilirsiniz. Fakat buralar biraz pahalı olabilir. Bu nedenle herhangi bir yerden alacağınız yiyecek ve içecekleri kamp alanınıza getirmeniz çok daha faydalı olabilir.

İlgili Yazı
Sri Lanka Gezi Rehberi - Tapınaklar Ülkesi

Ilıca Plajı İzmir merkeze de oldukça yakındır. Yaklaşık 85 kilometre mesafe bulunmaktadır. Eğer özel aracınız var ise 1 saatlik bir yoldan sonra bu plaja ulaşabilirsiniz. Çeşme’den ise yalnızca 4 kilometre uzaklıktadır. Çeşme’den Alaçatı’ya doğru giderken Ilıca sapağını göreceksiniz. Bu sapaktan sağa doğru gittiğinizde Ilıca Plajı’na varacaksınız.

Kleopatra Koyu Kamp Alanı

Kleopatra Koyu ana yoldan görünmeyen, gizli kalmış bir koydur. Bir başka ismi de Güvercinlik Koyu’dur. Çok güzel denizi ve kumsalı vardır. Burada rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Kleopatra Koyu’na araçla giriş yapamazsınız. Biraz yürümek zorundasınız. Bu nedenle yalnızca çadır kampına uygundur. Karavan ile kamp yapmak istiyorsanız burayı tercih edemezsiniz. Kleopatra koyunda herhangi bir tesis, büfe, market ve benzeri alışveriş noktası yoktur. Bu nedenle de ihtiyaçlarınızı merkezden karşılayarak buraya gelmeniz gerekmektedir. Tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir alan da bulunmamaktadır.

Kleopatra Koyu’na gitmek için Alaçatı’dan Ovacık yönüne gitmeniz gerekmektedir. Delikli Koyu’ndan 3 ya da 4 kilometre gittikten sonra Özpamir sitesi tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı takip ederek deniz kıyısına kadar gelebilirsiniz. Orada bulunan otoparka aracınızı park ederek yolunuza yürüyerek devam edebilirsiniz. Kleopatra Koyu, Çeşme’den 12, İzmir merkezden ise 89 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Gerence Koyu Kamp Alanı

Gerence Koyu şehrin kalabalık ortamlarından oldukça uzakta yer alması sebebi ile huzurlu bir yerdir. Doğa ve deniz ile baş başa kalmak ve burada huzurla kamp yapmak istiyorsanız Gerence Koyu sizin için uygundur. Burada balık tutabilirsiniz. Balık tutmaktan hoşlanıyorsanız olta takımlarınızı yanınıza almanızı öneriyoruz.

Gerence Koyu’nda ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı temin ederek buraya gelmenizi öneriyoruz.

Ilıca Tanay Orman Kamp Alanı

Ilıca Tanay Tabiat Parkı 1976 senesinden bu yana korunmaktadır. A Tipi Orman içi Dinlenme Yeridir. 1983 yılında da tabiat parkı olmuştur. 30 hektar civarındadır. İzmir’e 80 kilometre uzaklıkta olmakta, Çeşme’ye ise 8 kilometre uzaklıktadır. Burada kır lokantası, büfe, tuvalet, sıhhi tesisler, duş, soyunma kabinleri, piknik yerleri bulunmaktadır. Bu nedenle her ihtiyacınızı rahatlıkla bu alandan karşılayabilirsiniz. 1. Derece sit alanı olması sebebi ile etrafında hiçbir bine ve beton yapı bulunmamaktadır. Doğa ile baş başa bir kamp imkanı sizlere sunulmaktadır.

İlgili Yazı
Ege Bölgesi Kamp Alanları

Bu kamp alanı Çeşme’nin Ilıca mevkiinde yer almaktadır. 150 adet çadır imkanı bulunmaktadır. Kendi aracınız yok ise İzmir’de otobüs terminalinden buraya giden otobüslere binebilirsiniz.

Alaçatı Kamp Alanları

Özellikle ünlülerin de son zamanlarda sıklıkla ziyaret ettikleri Alaçatı’da kamp yapma imkanınız da bulunmamaktadır. Alaçatı genel olarak pahalı olarak bilindiği için burada tatil yapmak isteyenler dahil gitmek için çekinmekteydi. Fakat ücretsiz olarak Alaçatı’da kamp yapma imkanınızda bulunmaktadır. Alaçatı’da bulunan plaj ve yeşillik alanlarda dilediğiniz gibi çadır kurabilir ya da karavanınız ile yerleşebilirsiniz.

Alaçatı merkezi bir yer olması dolayısıyla pek çok imkanı bulunmaktadır. Hem duş, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı hem de yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı burada kolaylıkla giderebilirsiniz. Gece hayatını seviyorsanız Alaçatı’da bulunan mekanlarda eğlenebilir ve tatilin tadını bu şekilde de çıkartabilirsiniz. Karavan ile gelecekseniz Alaçatı’da karavanların park edilmesi için alanlar bulunmaktadır. Alaçatı her ne kadar pahalı bir yer olsa da bu alanlarda kamp yaparak en azından kalınacak yere herhangi bir ücret ödenmemesi yararınıza olacaktır.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz