Ege Bölgesi Kamp Alanları

0
331
Ege Kamp Alanları
Ege Bölgesi Kamp Alanları

Ege bölgesi kamp alanları, Ege Bölgesi’nde birbirinden güzel kamp alanları bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarını Ege Bölgesi’nde geçirmek isteyen ve otel yerine çadır ya da karavanda tatili geçirmek isteyenler için bu bölgede kamp yapılabilecek pek çok bölge bulunmaktadır. Ege Bölgesi’nde kamp yapmayı düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Sizler için Ege Bölgesi Kamp Alanları hakkında her şeyi bu yazı içerisinde toparladık. İşte Ege Bölgesi Kamp Alanları

Ege Bölgesi Kamp Alanları

Zetaş Camping Kamp Alanı – Bodrum

Zetaş Camping Bodrum Merkeze 3 kilometre uzaklıktadır. Merkeze bu kadar yakın olması sebebi ile bu bölgede en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesidir. Konumu sebebi ile gece eğlence mekanlarına da bu kamp alanından gidilmesi basittir. Hem kamp yapma hem de eğlenmek isteyen kişiler için uygundur. Hem de Bodrum’un en çok tercih edilen mekanlarından biri olan Gümbet’te yer almaktadır. Merkez gitmek istediğiniz zaman taksi ya da minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanının duş, soyunma alanları ve tuvaletleri oldukça kullanışlı ve temizdir.

 Zetaş Camping Kamp Alanı
Bodrum Zetaş Camping Kamp Alanı

Önder Kamp Alanı – Kuşadası

Önder Kamp Alanı, Kuşadası’nda Yat limanının hemen karşısında bulunmaktadır. Bu tesisin içerisinde yüzme havuzu da bulunmaktadır. Ayrıca bungalov evlerin de kalma imkanı da bu tesiste vardır. Merkezde yer alması sebebi ile pek çok imkana sahip olabileceğiniz bir alandır. Şehir içerisinde olması sizi kalabalık bir yerde olacağınız izlenimi yaratabilir. Oysa bu kamp alanı tamamen yeşillikler arasında huzurlu bir yerdir. Yat limanının orada bir plaj bulunmaktadır. Bu plajı kamp alanındaki misafirler de kullanmaktadır. Fakat plajın küçük bir plaj olduğunu hatırlatmakta yarar vardır.

İlgili Yazı
Karadeniz Kamp Alanları, En iyi Karadeniz Kamp Alanları
Önder Kamp Alanı
Önder Kamp Alanı

Datça Ilıca Kamp Alanı

Ilıca Kamp Alanı, Datça’ya yalnızca 5 dakika uzaklıktadır. Hem merkez bir yerde her ihtiyacınızı karşılamak hem de huzurlu bir ortamda tatil yapmak istiyorsanız bu kamp alanı tam size göre. Ilıca Kamp Alanı okaliptüs ağaçları ile süslüdür. Bu nedenle çok hoş bir doğal kokusu vardır. Bu kamp alanında çadırla da karavanla da kamp yapma imkanınızın bulunması yanı sıra bungalovlar kiralayarak orada da kalabilirsiniz. Ilıca Kamp Alanında ortak tuvalet, duş, mutfak, çamaşırhane gibi alanlar oldukça temizdir. Yemeklerinizi bu alanda bulunan restoranda da yiyebilirsiniz.

Denize girilebilecek pek çok alan bulunmaktadır. Datça’nın denizinin mavi bayraklı olduğu ayrıntısını da bilmenizde yarar vardır. Kamp alanının denize sıfır olması mükemmel bir olanaktır. Çadır ya da karavanda kalmak istemiyor fakat kamp ortamında tatil yapmak istiyorsanız bungalov kiralamanız gerekmektedir. Fakat kamp alanındaki bungalov evlerin sayısı oldukça azdır. Bu nedenle rezervasyonların erkenden yapılması gerekmektedir.

Datça Ilıca Kamp Alanı
Datça Ilıca Kamp Alanı

Muğla Akyaka Kamp Alanı

Muğla’da ve Akkaya’da çadır ile özdeşleşen bir mekandır burası. Merkezde yer alıp, bir de ormanlık alanında olması tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Yaz aylarında biraz kalabalık olmakta ve bu kalabalık yüzünden hijyen ve benzeri konularda sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu nedenle burada kamp yapmanın en güzel zamanı Nisan ya da Eylül ayıdır. Kamp alanına merkezden yürüyerek gitmeniz mümkündür. Yolda bu kamp alanının çalışanları yardımcı olmaktadır. Kamp alanı ücretli olup, ücretler çadır başına alınmaktadır. Verilen fiyata elektrik dahildir. Yalnız çadır içerisinde yalnızca 4 kişi için bu fiyat alınmaktadır. Daha fazla kişi kalmayı planlıyorsanız ücret farklılık gösterebilir.

Akyaka Kamp Alanı
Akyaka Kamp Alanı Muğla

Muğla Hisarönü Evcan Kamp Alanı

Bu kamp alanı doğanın içerisinde ve denize sıfır konumdadır. Okaliptüs ağaçları ile kaplıdır. Kırmızı kumu ile dikkat çekmektedir. Ülkemizde bu kum çeşidi çok nadir görünmektedir. Denizin kıyısı oldukça uzundur. Derinleşmesi için baya mesafe gidilmektedir. Bu özelliği ile çocuklar için çok uygundur. Kamp alanında sürekli sıcak su bulunmaktadır. Sıcak su güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı duşa kabinler bulunmaktadır. Hijyen kamp yöneticileri için çok önemli olduğundan sürekli temizlenmektedir. Çocuklar için oyun parkı da bulunmaktadır. Bulaşık ve çamaşırların yıkanması için özel alanlar bulunmaktadır. Tuvaletleri de çok temizdir. Karavanla ve çadırla bu alanda kamp yapılabilmektedir. Karavanların seyyar tuvaletlerinin boşaltılması için özel alan bulunmaktadır. Bu kamp alanında büfe olması sebebi ile istediğiniz zaman yiyecek ve içecek şeyler bulabilirsiniz. Ayrıca eğlenmek için çeşitli oyunlarda mevcuttur.

İlgili Yazı
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları
Hisarönü Evcan Kamp Alanı
Muğla Hisarönü Evcan Kamp Alanı

Çubucak Orman Kampı – Marmaris

Çubucak Orman Kampı Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Hisarönü Körfezi kıyısında çadır ve karavan ile kamp yapabilirsiniz. Ormanla kaplı olan bu alanda yeşilim her tonunda huzur bulmanız mümkündür. Aynı zamanda denize de sıfır bir alandır. Güvenli bir yer olması en büyük artısıdır. Burada mangal yakmak serbesttir. Bu nedenle günübirlik misafirleri de çok fazladır. Eğer kalabalık ortamdan hoşlanmıyorsanız özellikle hafta sonları bu orman kamp alanı size uygun değildir. Çünkü, günübirlikçi piknikçiler ve mangal yakan pek çok insan bulunmaktadır. Çubucak Orman Kampı’na yılın her günü gidebilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı
Çubucak Orman Kampı – Marmaris

Gökçetepe Orman Kampı

Gökçetepe Orman Kampı hem kamp yapmak hem de eğlenmek için mükemmel bir tercihtir. İçerisinde survivor parkuru, sportif etkinlikler, trekking, paintball, zip line, su sporları ve benzeri çok fazla etkinlik yapılacak alan bulunmaktadır. Tuvaletleri ve duş alanları oldukça temizdir. Hem huzurlu bir tatil hem de eğlenceli aktiviteler gerçekleştirmek istiyorsanız Gökçetepe Orman Kampı tam size göredir.

Gökçetepe Orman Kampı
Gökçetepe Orman Kampı

Kalyoncu Kamp Alanı

Kalyoncu Kamp Alanı hem çadır hem de karavanda kamp yapmayı sevenler için ideal bir kamp alanıdır. Ege Bölgesi’ndeki kamp alanlarının en sevilenleri arasında yer almaktadır. Bulunduğu bölgenin üç tarafı deniz ile çevrilidir. Koy olması sebebi ile plaj olarak da denize girilebilecek çok alan vardır. İçerisinde tuvalet, duş alanı, bir büfe ve elektrik bulunmaktadır. İzmir Çeşme Merkez’e 7 kilometre uzaklıktadır. 2 kilometre uzaklığında Migros bulunmaktadır. Bu nedenle buradan pek çok ihtiyaç karşılanabilir. Elektrik bulunmaktadır. Fakat yine de uzatma kablosu getirmeniz yararınıza olacaktır.

Kalyoncu Kamp Alanı
Kalyoncu Kamp Alanı

Bodrum Vosvos Camping

Bodrum Vosvos camping Turgutreis yolu üzerinde yer almakta olup, Bodrum merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. Kamp alanı zeytin ağaçları içerisindedir. Hem çadır hem de karavan ile kalma imkanı bulunmaktadır. Mutfak, duş alanı, tuvalet bulunmaktadır. Bu kamp alanı kamp alanından daha çok bir tatil köyüne benzemektedir.

İlgili Yazı
Olimpos Ücretsiz Kamp Alanları
Vosvos Camping Bodrum
Bodrum Vosvos Camping

Ilgınlar Camping

Bodrum Merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan Ilgınlar Camping, Bağla Koyu’nda yer almaktadır. Denizi adeta bir akvaryumu andırmaktadır. Denizin kıyı kısımlarında çakıl taşları vardır. Fakat ilerledikçe çakıl taşları yerini kuma bırakmaktadır. Kamp alanı da plaj içerisinde yer almaktadır. Ücretsiz interneti bulunmaktadır. Bu kamp alanında ister huzur dolu vakit geçirirsiniz, isterseniz de aktivitelere katılırsınız. Bağla köyünde bir rüzgar sürekli esmektedir. Fakat bu rüzgar rahatsız etmez aksine ferahlamanıza yardımcı olur.

Ilgınlar Camping
Ilgınlar Camping

Ecofarm Kamp Alanı

Ecofarm kamp alanı Bodrumun Turgutreis mahallesinde yer almaktadır. Burası Bodrum’un en büyük mahallesi olması sebebi ile oldukça gelişmiş turistik bir yerdir. Kamp alanına ulaşım çok basittir. Bu kamp alanında çadır dışında, odalar ve bungalov tipli evler de bulunmaktadır. Çocuklu aileler için özellikle çok idealdir.

Ecofarm Kamp Alanı
Ecofarm Kamp Alanı

Ege Bölgesi Kamp Alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Ege bölgesinde kamp yapmak isteyip rota çizmekte zorluk yaşayan arkadaşlar vermiş olduğumuz kamp alanlarıyla kendilerine bir Ege kamp rotası çizebilirler.

Karadeniz Kamp Alanları

Marmara Bölgesi Kamp Alanları

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz