Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

0
124
Fethiye ücretsiz kamp alanları
Fethiye ücretsiz kamp alanları
2.3
(6)

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Fethiye ücretsiz kamp alanları; Fethiye, Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Yüz ölçümü olarak en büyük konuma sahip ilçe burasıdır. Bodrum, Marmaris gibi Fethiye’de turist bakımından oldukça zengin bir ilçedir. Nüfusu diğer ilçelere oranla daha fazladır. Diğer tatil bölgelerine göre daha sakin ve daha huzurludur. Fotoğraf çekemeyi sevenler ve doğa gezintisinden hoşlananlar için bulunmaz bir yerdir.

Tekne turları, sualtı sporları, rüzgar sörfü, rafting gibi birçok su sporu burada yapılabilir. Ayrıca kamp yapmayı sevenler için birçok kamp alanı da bulunmaktadır.  Bu yazımızda sizlere Fethiye ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi verdik. İşte Fethiye’de hiçbir ücret ödemeden kamp yapabileceğiniz kamp alanları şu şekildedir.

Karagözler Kamp Alanı

Karagözler bir sahil yeridir. Sakin bir konumda olan bu sahilde yüzmek ve kamp yapmak oldukça keyiflidir. Antik dönemlerden kalan kalıntılar, mezarlar da bulunan bu alanda, hem doğa güzelliği hem de tarihi güzellikler bir arada bulunmaktadır. Karagözlerde restoranlar, lokantalar bulunmaktadır. Yalnızca doğa ile baş başa bir kamp yapmayı planlıyorsanız, burası size uygun bir kamp alanı değildir. Daha merkezi bir yer olması sebebi ile kentleşme söz konusudur.

Sakin huzurlu bir ortamda denize girip kafa dinlemek istiyorsanız farklı bir kamp alanı tercih etmelisiniz. Fakat hem kamp yapmak hem de şehir içinde olmak istiyorsanız, o zaman burası tam size göre bir kamp alanıdır. Şehir içerisinde olması sebebi ile duş, tuvalet, market gibi pek çok ihtiyaç çok rahatlıkla karşılanabilmektedir.

İlgili Yazı
Karadeniz Kamp Alanları, En iyi Karadeniz Kamp Alanları

Karagözler Kamp Alanına ulaşım oldukça basittir. Çünkü, şehir merkezindedir. Otobüs, minibüs ve özel araçlar ile bu alana ulaşabilirsiniz.

Göcek Koyları Kamp Alanı

5 adet adanın bulunduğu Göcek koylarında tatil yapmanın yanı sıra kamp yapmak da oldukça zevklidir. Göcek Adası, Yassıca Adası, Zeytin Adası, Tersane Adası ve Domuz Adası’ndan oluşan Göcek Koylarının her birinde kamp yapmak mümkündür.

Göcek merkezine en yakın ada Göcek Adası’dır. Denizi ve doğası ile mükemmel bir manzarası vardır. Ada içerisinde tesis bulunduğu için pek çok ihtiyaç bu tesisten karşılanmaktadır. Adaya gidebilmek için deniz yolculuğu yapmak gerekmektedir. Deniz taksileri ile bu adaya ulaşmak mümkündür.

Yassıca Adaları Göcek Koylarında bulunan en büyük adalarından biridir. İçerisinde küçüklü büyüklü pek çok ada bulunmaktadır. Su sporları da yapmak istiyorsanız mutlaka bu adada kamp yapmalısınız. Su sporları dışında doğa yürüyüşleri için de çok uygun bir yerdir.

Göcek Koylarında bulunan en büyük ada, Tersane Adası’dır. İçerisinde tarihi kalıntılar da bulunmaktadır. Bu kalıntılar Osmanlı Döneminden kalmadır. Kış limanı ve yaz limanı olmak üzere iki bölümden oluşan bu ada da kış limanı bölümünde tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Sizler zevklerinize uygun şekilde nereyi uygun görüyorsanız orada kamp yapabilirsiniz.

Bütün bu adalar dışında şu koylarda da kamp yapmak mümkündür. Kamp severler bilir ki çadırı kurabilecek alan bulunan her yerde kamp yapılabilmektedir. Kamp yapılabilecek koylar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Bedri Rahmi Koyu
  • Kleopatra Hamam Koyu
  • Boynuzbükü Koyu
  • Yavansu Koyu – Martı Koyu
  • Göbün Koyu
  • Killebükü Koyu
  • Sıralıbük Koyu
  • Akvaryum Koyu
  • Cennet Koyu
  • Merdivenli Koyu

Çalış Sahili Kamp Alanı

Çalış sahili Fethiye’nin en ünlü plajlarından bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere Fethiye’nin Çalış bölgesinde yer almaktadır. Kamp alanı denize sıfırdır. Denize sıfır olması büyük bir artıdır. Sabah uyandığınız gibi ya da akşam yatmadan önce bile denize girme imkanınız bulunmaktadır.

İlgili Yazı
Kamp Nasıl Yapılır? Kamp Rehberi

Bu plajda şemsiye ve şezlong gibi imkanlar da bulunmaktadır. Fethiye’de ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Çalış sahili de oldukça kolay bir konumdadır. Bu nedenle ulaşım ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Çalış sahilinde çok sayıda işletme bulunmaktadır. Bu nedenle her türlü ihtiyaçlar bu tesislerden giderilebilir. Kamp alanından daha çok denizi önemseyenler için Çalış Sahili Kamp Alanı oldukça uygun bir kamp alanıdır.

Babadağ Kamp Alanı

Babadağ Fethiye Ölüdeniz mevkiinde yer almaktadır. Fethiye’de bulunan en yüksek tepelerden bir tanesidir. Yüksekliği yaklaşık 1969 metredir. Tepede olması sebebi ile manzarası mükemmeldir. Tüm Fethiye’yi ayaklarınız altında hissedeceğiniz bir kamp tatili geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Burada yamaç paraşütü yapılmaktadır. Eğer yaz aylarından herhangi birinde buraya kamp yapmaya geldiyseniz ve yamaç paraşütüne merakınız var ise, mutlaka yamaç paraşütü yapmanızı öneriyoruz.

Babadağ’a ulaşım için Ölüdeniz istikametine gitmeniz gerekmektedir. Fethiye’den 25 kilometre uzaklıktadır. Eğer sezon sürecinde buraya gelmek istiyorsanız ve özel aracınız yok ise dolmuşlar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı

Darboğaz koyuna kara yolu ile ulaşım bulunmamaktadır. Kara yolu ile ulaşımın olmamasının en güzel yanı çok sakin ve temiz kalmış olmasıdır. Denizi öylesine güzeldir ki balıklar ile yüzme fırsatı yakalayabilirsiniz. Havuzda yüzüyormuş hissi ile bu denizde yüzebilirsiniz. Bu koy da çok fazla kamp yapan bulunmamaktadır.

Bu nedenle sakinliği ve huzuru seviyorsanız burası tam size göre bir kamp alanı. Yalnızca tur yapan tekneler arada bu koya demir atmaktadır. Bu süreçlerde biraz kalabalık olabilir o da yalnızca denizdeki kalabalıktır. Onun dışında oldukça sakin bir yerdir.

Darboğaz Koyu’unda ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Bu nedenle en temel ihtiyaçlarınızı mutlaka yanınızda getirmenizi öneriyoruz. Bu koya araç ile ulaşım yolu bulunmamaktadır. Merkez ile koy arasında 25 kilometre mesafe bulunmaktadır. Araçla Karaköy’e gelerek buradan kalkan gemiler vasıtasıyla Darboğaz Koyu’na ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı
Las Vegas - Özgür Şehir

Kabak Koyu Kamp Alanı

Kabak Koyu Babadağ’ın etekleri altında yer almaktadır. Birbirinden çeşitli bitki türlü ve hayvan türü bulunmaktadır fethiye’nin merkezine 33 kilometre uzaklıktadır. Üç tarafı denizler ile çevrili olan bu bu koy, kanyon biçiminde olan derin bir vadidir. Kumsalı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Ulaşımın zor olması sebebi ile çok kalabalık değildir. Burada küçük bir havuz da bulunmaktadır. Kamp yaparken bu havuzda da yüzebilirsiniz. Kabak Koyu Kamp alanının en güzel artısı, tüm ihtiyaçların buradan karşılanabilecek olmasıdır.

Kabak Koyu’na ulaşmak için öncelikle Faralya Köyü’ne gelinmesi gerekmektedir. Köyden yürüme mesafesinde olan bu koya yürüyerek ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Faralya’ya Ölüdeniz’den dolmuşlar kalkmaktadır. Ölüdeniz ile Kabak Koyu arasındaki mesafe 17 kilometredir.

Faralya Kamp Alanı

Faralya, uzunyurt olarak da bilinmektedir. Fethiye ilçesine 25 kilometre, Ölüdeniz’e ise 10 kilometre uzaklıktadır. Faralya’da her ne kadar çok fazla konaklama çeşidi bulunsa da genel olarak kamp yani çadırda kalınması tercih edilmektedir. Buranın en büyük özelliği meşhur Kelebekler Vadisi’nin hemen üzerinde yer almasıdır.

Kelebekler Vadisi’nde de kamp yapılabilmektedir. Fakat buradaki kamp yerleri ücretlidir. Bu nedenle Faralya’da kamp yapmak daha çok tercih edilmektedir. Burada pek çok tesis bulunduğundan tüm ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanabilir. Fakat yine de giderken yanınıza temel ihtiyaçalarınızı almanızda fayda vardır.

Faralya’ya merkezden ve Ölüdeniz’den dolmuşlar kalkmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmektedir. Kabak Koyu’na tekne kiralayarak gidip, oradan da Faralya’ya geçebilirsiniz. Bu da bir seçenektir.

Ölüdeniz Kamp Alanı

Fethiye denildiğinde akla ilk gelen yer Ölüdeniz’dir. Tatil cenneti olarak anılmaktadır. Kumsalı bembeyazdır. Mavinin her tonunu burada görebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Tarihi anlamda da oldukça önemli bir yerdir. Burada mükemmel bir kamp yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Yamaç paraşütü merakınız var ise burada paraşüt yapma imkanınız da bulunmaktadır.

İlgili Yazı
Akyaka Kamp Alanları

Fakat burası tahmin edeceğiniz üzere oldukça kalabalıktır. Çünkü turist bakımından çok zengindir. Kalabalık ortamdan rahatsız olmuyorsanız, kamp yapmak için ülkemizdeki en güzel yerlerden bir tanesi burasıdır.

Ölüdeniz kamp alanı merkezi bir konumda olması sebebi ile tüm ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ayrıca yine merkezi olması sebebi ile ulaşımı oldukça basittir. Özel aracınız ya da minibüs, dolmuş gibi ulaşım araçları ile buraya ulaşmanız mümkündür.

Kuşadası Kamp Alanları

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz