İzmir Ücretsiz Kamp Alanları

3
963
İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
5
(309)

Merhabalar, kamp sevenler bu yazımda İzmir ücretsiz kamp alanları listeleyeceğim. Sizlere güzel şehrimiz İzmir’de kamp yapmayı düşündüğünüz zaman pek çok İzmir ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Böylelikle İzmir ücretsiz kamp alanları kullanarak ücretsiz bir şekilde kamp yaparak zamanınızı keyifli şekilde geçirebilirsiniz. İzmir kamp alanları yazımızı okumadan geçmemenizi öneriyoruz. Gezginleri mutlu edecek İzmir’in en güzel kamp alanlarına gelin birlikte bakalım.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları

Hitit Kabartması Kamp Alanı

Kemalpaşa Torbalı mevkine yolunuz düştüğünde ücretsiz kamp yapabileceğiniz yerler bulunuyor. Torbalı yolu istikametinde, yolun sağ tarafında kalan bir yerdedir. Bakıldığı zaman Ege Bölgesinin en eski yapıtlarından biri olarak bilinir. İzmir’li halkın pek çoğu bu yeri keşfetmiş olsa da, dışarıdan gelen gezginciler henüz daha buraya uğramış değil. Orman kampını sevenler için ideal bir alandır. Her yer yeşil alanla kaplıdır. Doğa ile iç içe olup huzura yolculuk yapabileceğiniz eşsiz bir kamp yeridir. Doğayı seven kişilerin vazgeçemediği yerlerden birisi olmayı başarıyor.

Fakat kaya çevresinde çok fazla kamp yapabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Bu yüzden dolayı da patika yoldan ilerleyerek kampa daha müsait olan yerlere kamp kurabilirsiniz. Bu sayede manzarayı da önünüze sermiş olursunuz. Manzara eşliğinde harika bir kamp yapabilmenizi sağlayacak bir yerdir. Eğer sizinde Kemalpaşa’da ücretsiz kamp kurma gibi bir fikriniz varsa bu yolu deneyebilirsiniz. Lakin bilmeniz gereken şu ki, bölgeye henüz gelmeden Kemalpaşa’dan tüm ihtiyaçlarınızı da mutlaka karşılamanız gerekecek.

Hitit Kabartması Kamp Alanı
Hitit Kabartması Kamp Alanı

Foça Çanak Koyu Kamp Alanı

İzmir’in güzel ilçelerinden birisi de Foça’dır. Foça, sadece deniziyle değil ücretsiz kamp alanlarıyla da konuşulan bir yerdir. Hafta sonu kamp kaçamağı yapmak gibi bir düşünceniz varsa, Foça’da bulunan Çanak koyu kamp alanı ziyaret etmelisiniz. Üstelik ulaşım yönünden de hiçbir şekilde sıkıntıya girmemiş olacaksınız. Genelde kamp alanlarına giderken birtakım ulaşım sorunları yaşanabiliyor. Fakat Foça Çanak Koyu Kamp alanları için böyle bir şey söz konusu değil. İster kendi aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçlarıyla kamp alanına gidebiliyorsunuz.

İlgili Yazı
Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Kamp alanında ihtiyacınızı çevrede bulunan işletmelerden temin edebilirsiniz. Biz sizlere kamp alanına gitmeden ihtiyaçlarınızı temin edip böyle gitmenizi tavsiye ederim.

Foça Çanak Koyu Kamp Alanı
Foça Çanak Koyu Kamp Alanı

Nazarköy Kamp Alanı

Ücretsiz kamp yapmak isteyen gezginlerin uğrak noktalarından birisi de Nazarköy Kamp alanı olduğu söylenebilir. Nazarköy kanyonu üzerinde bulunan bu yere kamp yapmak isteyenler yoğun bir ilgi duyuyor. Bu denli fazla popüler kamp alanı olma sebeplerinden birisi de hem nazarköy kanyonu hem de köy içerisinde nazar boncuğu tesislerinin bulunmasından dolayı denilebilir. Eğer ki sizlerde ormanın ambiyansı eşliğinde bir kamp yapmayı düşünenlerdenseniz Nazarköy’e mutlaka uğramalısınız. Üstelik bu kamp yerinde hoşunuza gidebilecek aktivitelere de yer veriliyor. Burada birkaç gününüzü güzel şekilde geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda da Nazarköy kanyon çevresini de yürüyerek dolaşabilirsiniz.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Nazarköy Kamp Alanı

Buca Kaynaklar Kamp Alanı

İzmir’in Buca ilçesinde de kamp yapabileceğiniz imkanlar sunulmaktadır. Buca Kaynaklarda kamp yapabilirsiniz. Kaynaklarda ormanla kaplı bir alan bulunur. Yol üzerinde olan Kaynaklar kamp alanına ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Üstelik Kaynaklar’dan geçen toplu taşıma araçları da bulunuyor. Kaynaklar’ın biraz ötesinde de Gölet bulunur. Kamp yapmaya Kaynaklar’a geldiğiniz zaman farklı bir ambiyansa sahip olan Gölet’e de gelmişken es geçmeyin. Bazı zamanlar burada dağ tırmanışları yapılabiliyor. Çünkü dağ tırmanışı yapabileceğiniz imkanlar mevcut. İstediğiniz her an buraya gelerek ücretsiz bir şekilde kamp yapabilme şansına sahipsiniz.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Buca Kaynaklar Kamp Alanı

Bergama Kestel Barajı Kamp Alanı

Bergama’da her ne kadar tarihi dokuları görebileceğiniz yerler olsa da, kamp yeri içinde gidilebilecek ilçelerden birisidir. Özellikle Bergama Kestel Barajı, güzelliklere gebe olmuş bir yer olarak göze çarpıyor. Baraj, sulama alanı için yapılmış olsa da kampçıların uğrak mekanlarından biri haline dönüşmüş durumda. Manzarayı ayaklarınızın altına almak, oksijeni içinize çekmek istiyorsanız Bergama Kestel Barajı kamp alanına gelmelisiniz. Üstelik Barajın istediğiniz noktasına kamp kurmanız mümkündür. Buraya gelmeden önce ihtiyaçlarınızı gidermeniz ve önlemlerinizi almanız gerekir.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Bergama Kestel Barajı Kamp Alanı

Aliağa Su Uçuran Şelalesi Kamp Alanı

İzmir Aliağa ilçesine hiç gitmediyseniz ya da gidip kamp alanlarını keşfetmediyseniz çok şey kaçırmışsınız diyebilirim.  Şehrin gürültü kalabalığından çok fazla sıkıldysanız ve kafa dinlemek istiyorsanız Aliağa Su Uçuran Şelalere mutlaka yolunuzun düşmesi gerekir. Çünkü sakin bir yerdir ve sizi kalabalık ortamdan uzak tutar. Bu sayede hem huzurlu bir gün geçirirken hem de stresten uzak olma fırsatına sahip olursunuz.  Buranın bilmeniz gereken diğer adı da Türkmen Şelalesidir. Manisa Merkez’den yola çıktığınız zaman buraya 35 km uzaklık mesafesindedir.

İlgili Yazı
Akçabük Kamping

Fakat Şelalenin yakın çevresinde Alışveriş merkezi olmadığından dolayı önceden ihtiyaçlarınızı giderebilmek adına önleminizi almanız gerekiyor. Yiyecek ve içeceğinizi yanınıza getirdikten sonra artık sıkıntıya gireceğiniz bir durum olmayacak. Tamamen kafanızı buraya vererek kamp yapmanın keyfini sürmeye başlayacaksınız. Hatta buraya giden pek çok kamp yapan kişiler, şelalenin suyunu kullandıklarını söylüyor. Eğer ki kamp yapabileceğiniz düzlük bir alan olsun istiyorsanız o zaman Şelalenin üst taraflarına doğru yol almanız gerekecek.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Aliağa Su Uçuran Şelalesi Kamp Alanı

Dereköy Kamp Alanı

İzmir’in bilinmeyen ve keşfedilmeyi bekleyen kamp alanları bulunuyor. Kamp alanlarına artık para ödemek istemiyor ve ücretsiz şekilde yapmak istiyorsanız birçok  yerine gidebilirsiniz. İzmir’in tarihi, denizi, güzellikleri, yeşili derken kamp alanları da çok fazla konuşuluyor. Her ne kadar ücretli yerleri olsa da ücretsiz de kamp yapabaileceğiniz alanları var. Onlardan birisi de Kemalpaşa bölgesinde bulunuyor. Kemalpaşa’da birden farklı kamp alanları yer alıyor. Dereköy kamp alanı, gezginlerin merak edip geldikleri yerlerden birisidir.

Dereköy kamp alanı, Kemalpaşa – Torbalı mevkinde bulunur. Fakat buraya geldiğiniz an bulabileceğiniz imkanlar yalnızca su ve wc olacaktır. Bu yüzden dolayı Kemalpaşa Dereköy kamp bölgesine gelmeden yolda tüm gıda ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekecek.  Mesire alanına yaklaşık olarak 4 metre civarında bulunan Dereköy kampı, yaz kış demeden istediğiniz her an kamp kurabileceğiniz bir yerdir. Aynı zamanda buraya ziyaretçiler tarafından yoğun şekilde ilgi duyulmasının sebepleri içerisinde de kaya tırmanış duvarlarına yakın yerde olmasıdır. Eğer ki markete gitmek isterseniz köy merkezi istikametine doğru ilerlemeniz gerekecek.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Kemalpaşa Dereköy Kamp Alanı

Çeşme Ilıca Kamp Alanı

Deniz, kum ve güneş diyince akla ilk gelen yerlerden birisi Çeşme oluyor. Çeşme’ye artık her ilden ziyaretçiler gelmektedir. Özellikle yaz aylarında tatil yapmak isteyenlerin ilk planlarına koydukları bir yerdir. Fakat çeşmeye yalnızca denize girmek, sahilde dolaşmak adına gelmeyin. Ücretsiz Ilıca kampı içinde gelebilirsiniz. Üstelik hem tatil yapıp hem de kamp serüveninizi de başlatabilirsiniz. Üstelik tüm bunları ücretsiz şekilde yapabilecek olmanız da en güzel yanlarından birisidir. Bölgenin öne çıkan avantajları oldukça fazladır. Diğer kamp alanlarına bakıldığı zaman temel ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz adına yanınıza almanız gerekiyordu. Lakin Çeşme Ilıca kampı için aynı şeyi diyemeyiz. Çünkü bulunduğu yer bakımından hem su ihtiyaçlarınızı olsun hem gıda ihtiyaçlarınızı çok kolay şekilde karşılamanız mümkündür. Eğer ki sizlerde deniz ambiyansı eşliğinde kamp yapmak istiyorsanız o zaman Çeşme Ilıca Kampını tercih etmelisiniz.

Çeşme Ilıca Kamp Alanı
Çeşme Ilıca Kamp Alanı

Çeşme Delikli Koy Kamp Alanı

Alaçatının nadide yerlerinden biri olarak öne çıkan Delikli koy, kamp yapmaya müsait bir yerdir. İzmir’in ücretsiz şekilde kamp yapılabilecek sayılı yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde adını çokça duyurmayı başarmıştır. Bu sebepten dolayı İzmir’in çeşitli yerlerinden olsun farklı illerden olsun buraya ziyaret eden kişi sayısında da epey bir artış yaşanmştır. Hala da kamp yapmak isteyen kişilerin rağbet ettiği kamp noktalarından birisi olmaktadır. Masmavi deniz ve bembeyaz kayaların hakimiyeti altında kamp kurabilirsiniz. Eşsiz manzarada yer alarak çok güzel zamanlar geçirmek için ideal bir yerdir. Buranın bu denli cezbedici olmasının ise masmavi suların eşsiz güzellik manzarası eşliğinde kamp yapabilecek oluşudur. Görsel yönden harika bir ambiyansa sahip olan bu yerde kamp kurmak, en büyük kazancınız olacaktır. Üstelik bu gibi eşsiz güzelliklere sahip yerde beş kuruş ödemeden kamp yapabileceksiniz.

İlgili Yazı
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları
Çeşme Delikli Koy Kamp Alanı
Çeşme Delikli Koy Kamp Alanı

Çeşme Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Plaj’da kamp yapmak, yaz aylarının vazgeçilmezlerinden birisidir. Tek başınıza ya da sevdiğiniz kişilerle kamp yapmak istiyorsanız Çeşme Pırlanta plajını tercih edebilirsiniz. Üstelik bu yeri daha çok hafta sonu kaçamağı için düşünebilirsiniz. Buraya gelmeniz için Çeşme otogardan yolculuk yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçları Çeşme Pırlanta Plajına çok kolay bir şekilde getiriyor. Bu sayede yolculuk esnasında da sorun yaşamadan ulaşımınızı gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer ki duş almak isterseniz de plaj da yer aslan ücretli duş yerlerinden duşunuzu çok kolay bir şekilde alabiliyorsunuz. Su konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir yer. Temel ihtiyaçlarınız konusunda da Çeşme Ilıca noktasında yer alan yerlerden temin edebilmeniz mümkündür.

Çeşme Pırlanta Plajı Kamp Alanı
Çeşme Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yerler güzel şehrimiz olan İzmir ücretsiz kamp alanları. Kamp yaparken para ödemeyeyim diyorsanız ücretsiz kamp alanları kamp yapabileceğiniz bu yerleri ziyaret edebilirsiniz. Karadeniz Kamp Alanları yazıma da bakmanızı tavsiye ederim. Hoşçakalın…

İzmir Gezilecek Yerler

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

3 YORUMLAR

  1. bilgiler için teşekkür ederim birçok sitede yalan yanlış bilgi varken sizin verdiğiniz yerler tamamıyla doğru çıktı ve kampımı güzelce yaptım…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz