Kamp Malzemeleri Nelerdir?

0
271
Kamp malzemeleri nelerdir
Kamp malzemeleri nelerdir
5
(58)

Kamp malzemeleri nelerdir, öncelikle şunu belirtmemizde fayda olduğunu söylememiz gerektiğini belirtmeliyim. Bu yazımda siz değerli kampçı arkadaşlarımıza en iyi şekilde yardımcı olmak temel gayemiz.Bu yüzden öncelikle kampımızın olmazsa olmazlarından demirbaş olan çadır, uyku tulumu, mat ve kamp çantasından meydana gelmektedir.Yani demek istediğim bu temel 4 malzemeyle rahatlıkla kamp kurabiliriz. Öyleyse hadi daha fazla vakit kaybetmeden işimizi kolaylaştıran bu türlü malzemelere hep birlikte bakalım. İşte; Kamp malzemeleri nelerdir

Olmazsa Olmaz Kamp Malzemeleri

Kamp malzemelerinden çantamızda kesinlikle olması gereken malzemeler vardır. Peki nedir bu olmazsa olmaz malzemeler?Tabi öncelikle liste halinde kısa alt başlıklar halinde incelememiz yerinde olacaktır.

Kamp çantası

Bu malzemeler çadır, mat ve uyku tulumu, kamp bıçağı, kafa lambası, ilk yardım seti gibi malzemelerdir. Bu ürünler az öncede dediğimiz gibi olmazsa olmazlardır. Tecrübemize güvenerek tavsiyemiz bu malzemeler olmadan çıkmanız sizi zor durumu düşürebilir.

Olmazsa olmaz kamp malzemelerinin yanı sıra lüks olarak kullanabileceğimiz kamp malzemeleri de bulunmaktadır. Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka özellikle yaz kamplarında üçlü kombin olarak olabilir. Bu sebepten faydası olacaktır.

Kamp Çadırı

Bu konuda gittiği kampları dışarıdan çekme konusunda dünya çapında meşhur bir isim olarak akla gelen Cort Müller  bu konu hakkındaki düşüncesini dile getirirken yaşamım boyunca  çadırda başlayıpta müthiş geçmeyen tek bir günüm olmadı şeklinde ifade etmiştir. Hadi gelin hep beraber bu çadırların nasıl kurulduğundan işe başlayalım. Öncelikle bu kurulum aşaması genel olarak iki kısma ayrılmaktadır : Bu çadırlardan ilk olanı tek katlı olup eğer yağmurda ıslanmayı sevmeyen biriyseniz tercihiniz bundan yana olmalıdır. Ancak günümüzdeki modern manada kullanılan çadırların çoğu çift katlıdır.

İlgili Yazı
Kamp Yemekleri

Yağmurluk

Aslında yağmurluk zorunlu ihtiyaçlar arasına da alınabilir ancak yağmurla arası iyi olan biriyseniz çokta kalabalık yapmaya gerek olmadığını söylemeliyiz. Bu  kamplar genellikle ormanlık bölgelere veya deniz kıyılarına atıldığından dolayı doğanın durumu hiç belli olmuyor. O yüzden tedbirli olmakta da fayda var diyebiliriz.

Kamp Yemek Malzemeleri

Öncelikle kamp yapmaya gidecek olan arkadaşlarım için bir başka olmazsa olmaz tavsiyem kampa gittiğimiz zaman yanımıza alacağımız belli başlı demir baş mutfak malzemelerinin neler olduğuyla ilgili önerimden bahsedeceğim. Bunlar;

  • Tencere – Tava
  • Maşa- Çatal-bıçak
  • Mangal Kömür
  • Izgara-Zeytinyağı
  • Baharat-Alüminyum Folyo
  • Kağıt Mendil- Islak Mendil-Sabun
  • Çöp Torbası

Görmüş olduğunuz gibi liste bunlar şimdilik aklıma gelen malzemeler olarak sizlere söylemek istediklerim. Eksik kalan veya kendinize göre önerebileceğiniz değerli fikirlerinizi bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Şunu da tecrübelerimize dayanarak kesin bir ifadeyle diyebilirim ki kamp alanı oksijen yani temiz hava bakımından özellikle tat alma duyularımızı daha açık duruma getireceğini göreceksiniz.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz