Karadeniz Kamp Alanları, En iyi Karadeniz Kamp Alanları

0
375
Karadeniz Kamp Alanları
Karadeniz Kamp Alanları
5
(20)

Merhaba değerli Kamp 360 takipçileri bu yazımda sizlere Karadeniz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Karadeniz kampçıların ve gezginlerin uğrak bölgelerinden birisidir. Peki Karadeniz kamp alanları neden kamp severler ve gezginler tarafından tercih edilmekte. Bu yazımda bu sorularınızın cevabın alacaksınız. Bu listede sizler için en iyi Karadeniz kamp alanları yer almaktadır. İşte; Karadeniz kamp alanları

Karadeniz Kamp Alanları

Aşağıda vermiş olduğumuz Karadeniz kamp alanları genel olarak verilmiştir. Listeye daima yeni kamp alanları eklenecektir. Sende bu listeye katkıda sağlamak istersen yorum kısmından eklemek istediğiniz kamp alanını belirtebilirsiniz. Şehir olarak da kamp alanlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Şeker Kanyonu Kamp Alanı – Karabük

Karabük ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Şeker Kanyonu ve Yenice Ormanları, tüm doğa severler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Yenice Ormanları, endemik bitki örtüsü ve yaban hayatı bakımından oldukça zengindir. Türkiye’nin en büyük ormanlarından biri olan Yenice Ormanları, özellikle Sonbahar mevsiminde daha fazla ilgi çekmektedir. Sonbahar aylarında yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü arasında doğa yürüyüşü yaparken kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.

Şeker kanyonu ve Yenice Ormanlarının birçok noktasında çadır kampı yapabilirsiniz. Kanyonun doğal yapısının uygun olması nedeniyle trekking, çadırlı kampçılık, kaya tırmanışı, rafting gibi birçok doğa sporu yapılabilmektedir. Yenice Ormanı yaban hayatı bakımından oldukça zengin olduğu için kamp yaparken oldukça dikkatli olmalısınız.

Şeker Kanyonuna Nasıl Giderim?

Şeker kanyonuna gitmeniz için gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Şeker Kanyonuna gitmek için; Bolu, Eskipazar ve Karabük istikametinde devam ederek bölgeye ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 450 km bir mesafe olup toplamda 6 saat sürecektir.

Ankara’dan Şeker Kanyonuna gitmek için; Gerede, Eskipazar ve Karabük üzerinden yolu takip ederek gidebilirsiniz. Toplam da 320 km gibi bir mesafe sürecektir bu da yaklaşık 3:30 saat olacaktır.

Karabük’ten Şeker Kanyonuna gitmek için; Bu adım oldukça kolaydır. Karabük terminalinden Yenice’ye otobüsler bulunmakta. 40 km bir mesafe sürüyor. Yenice de indikten sonra yürüyerek devam etmeniz gerekli.

Şeker Kanyonunda Nerede Kamp Yaparım

Önemli olan nerede kamp yapacağımız. Ancak bu konuda şüphelenmenize gerek yok. Şeker Kanyonuna vardıktan sonra alan oldukça geniş istediğiniz yere kampınızı kurabilirsiniz. Çadırınızı Güneşin doğuşuna kurarak güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Bölgede tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkanı yoktur. Bunun yanı sıra kamp bölgesine gelirken yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaç malzemelerinizi temin ederek bölgeye gelmelisiniz.

İlgili Yazı
Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları
Şeker Kanyonu Kamp Alanı
Şeker Kanyonu Kamp Alanı

Vezirköprü Kunduz Orman Yaylası Kamp Alanı – Samsun

Kunduz ormanları ve yaylası Vezirköprü’nün doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Vezirköprü Kunduz Orman Yaylası kamp alanı, çevre illerden dinlenmek ve temiz havasından yararlanmak için birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Kunduz Dağına ulaşım Vezirköprü ilçe merkezinden 51 kilometrelik bir asfalt yol ile sağlanmaktadır. Vezirköprü, kışları soğuk ve zaman zaman kar yağışlı, yazları ise kurak geçen bir özelliğe sahiptir. Kayın, sarıçam, akçaağaç, gürgen, kızılcık, ıhlamur, yabani fındık ve muşmula gibi ağaç topluluklarına rastlanmaktadır. Kamp alanı içinde ateş yakılabilmektedir. Yakacak temini için orman içinde odun bulunmaktadır. Geceleri oldukça sisli geçen bölgede yaban hayatına rastlamak pek mümkün değildir. Alanda trekking yapabilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Kamp alanı içerisinde tuvalet bulunmaktadır ve oldukça temizdir. Kamp alanı içinde market bulunmaktadır. Bunun dışında alışveriş yapılabilecek en yakın yer 500 metre uzaklıktadır.

Vezirköprü Kunduz Orman Yaylası
Vezirköprü Kunduz Orman Yaylası

Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı – Ordu

Karadeniz bölgesinde Ordu ili sınırları içinde bulunan Yoroz Tepesi, birçok kampçının ilgisini çeken yerlerden biridir. Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, doğa ile iç içe olmak istiyorsanız bu alan sizin için ideal bir kamp yeridir. Ordu merkeze 20 kilometre mesafede bulunan ve yolun büyük bir kısmının asfalt geri kalanının stabilize yoldan oluştuğu kamp alanı zengin ormanları ile oldukça güzel bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaban hayatı bakımından oldukça zengin olan Yoroz Ormanı kamp alanı birçok doğa sporuna ev sahipliği de yapmaktadır. Yoroz Tepesi’ne çıkarken 2,5 kilometrelik hafif yokuşlu patika yolu sizleri bekliyor. Zirveye vardığınızda muhteşem bir manzara sizleri bekliyor olacak. Alanda trekking yapabilir, orta boyuttaki kayalara tırmanış yapabilir ve bu sırada bol bol resim çekebilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Tepeye çıkmadan önce bir çay bahçesi bulunmaktadır. Ancak zirveye ulaştıktan sonra herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkanı yoktur. Ayrıca kamp alanına gitmeden önce merkezden tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı
Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı

Zinav Kanyonu Kamp Alanı – Tokat

Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Yolüstü Köyü sınırları içinde bulunan Zinav Kanyonu, son yıllarda önem kazanan turizm bölgelerinden biri konumuna gelmiştir. Kanyonun sahip olduğu muhteşem görselin yanı sıra, içerisinde barındırdığı küçük şelaleleri, dev kazanları ve yatak çukurları gibi üniteler ile ziyaretçilere ayrı bir görsel şölen sunmaktadır. Kanyon içerisinde bulunan trekking parkurlarını kullanan ziyaretçiler sıcaktan bunaldıklarında suya girerek serinleme imkanı da bulmaktadır. Derinliği yer yer 400 km uzunluğa sahip olan kanyon, çoğu yerde yaya geçişini bile zorlaştıran dar bir vadi tabanına sahiptir. Doğa fotoğrafçıları için bulunmaz bir güzellik olan Zinav kanyonu kamp alanı olarak da birçok düzlüğe sahiptir. Çadırınızı istediğiniz bir yere kurarak burada kamp yapıp güzel vakit geçirebilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

İlgili Yazı
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tüm kamp malzemelerinizi temin ederek bölgeye gelmelisiniz. Ayrıca bölgede duş ve tuvalet imkanı da bulunmamaktadır.

Zinav Kanyonu Kamp Alanı
Zinav Kanyonu Kamp Alanı

Gideros Koyu Kamp Alanı – Kastamonu

Kastamonu ilinin Cide ilçesi sınırları içinde bulunan Gideros Koyu, oldukça sakin bir koy olarak karşımıza çıkıyor. Cide ilçesine yaklaşık 12 km mesafede ulunan koya özellikle yaz mevsiminde gitmelisiniz. Toplam iki girişi olan koya girerken herhangi bir şekilde ücret alınmıyor. Gideros Koyu Kamp alanı içinde istediğiniz bir alanda çadır kurarak kamp atabilirsiniz. Hatta Gündoğdu pansiyonun yanında bulunan plajda da kamp yapabilirsiniz. Koyun çevresi meşe, çam, kestane, kayın ve şimşir ağaçları ile çevrelenmiştir. Koya belli aralıklarla domuz ve yabani hayvanların indiği söylenmektedir. Kamp alanı içinde ateş yakabilirsiniz ancak daha önceden kullanılmış alanları tercih etmelisiniz. Yakıt için alanda her yerde kuru ağaçlar ve odun bulunuyor.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Gündoğdu pansiyondan rica ederseniz elektrik, su ve internet gibi hizmetleri ücretsiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Alanda duş imkanı yok ancak tuvalet için caminin yanındaki tuvaleti ücret karşılığı kullanabilirsiniz. Yiyecek ve içecek gibi alışverişlerinizi Cide ilçesinden temin etmelisiniz.

Gideros Koyu Kamp Alanı
Gideros Koyu Kamp Alanı

Hamsilos Koyu Kamp Alanı – Sinop

Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan Hamsilos Koyu, Dünyadaki kendiliğinden oluşan tek koy olma özelliği taşımaktadır. Koyun denizle buluştuğu yer oldukça geniştir ve iç kısımlara doğru gidildikçe daralır ve ormanlaşır. Hamsilos Koyu’nun en uç noktasına kadar ulaşım mümkündür. Ancak yolların bozuk olması nedeniyle araç ilerlemesine pek uygun değildir. Bu nedenle Hamsilos Koyu kamp alanı için gittiğinizde bir de doğa yürüyüşü yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Sinop merkeze 11 km uzaklıkta bulunan Hamsilos Koyu, İnceburun’a ise yaklaşık 10 km mesafededir. Orman ve denizin buluştuğu muhteşem bir koy olan Hamsilos Koyu, kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun bir alandır. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak kampınızı atabilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkanı yoktur. Bununla birlikte il merkezinden tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gitmelisiniz. Elektrik ve aydınlatma gereçlerinizi de mutlaka yanınızda bulundurun.

Hamsilos Koyu Kamp Alanı
Hamsilos Koyu Kamp Alanı

Taşköprü Yaylası Kamp Alanı – Gümüşhane

Gümüşhane’nin merkez ilçesine bağlı Yağmur dere Köyü sınırları içinde yer alan Taşköprü Yaylası, il merkezine yaklaşık olarak 50 km mesafededir. Yaylaya Gümüşhane – Yağmurdere yol güzergâhından ulaşılmaktadır. Yolun 40 kilometresi asfalt, kalan 10 kilometresi ise stabilizedir. Yayla sınırları içinde çim ve kar kayağı için parkur olarak değerlendirilebilecek alanlar mevcuttur. Yayla ve çevresinin sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi kalıntılar, zengin flora ve faunası özellikle doğa fotoğrafçıları ve doğa severler tarafından görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede foto ve video safari yapılabilir. Çadır kampı için oldukça geniş alanlara sahip olan yaylada istediğiniz bir alanda çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

İlgili Yazı
Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları

Yaylada özel sektöre ait konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Marketler, manavlar, kır kahveleri, manavlar, lokantalar ve çay bahçeleri gibi birçok tesis bulunmaktadır. Bu nedenle burada duş harici herhangi bir sorun yaşamadan kamp atabilirsiniz.

Taşköprü Yaylası Kamp Alanı
Taşköprü Yaylası Kamp Alanı

Kümbet Yaylası Kamp Alanı – Giresun

Giresun iline yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta bulunan Kümbet Yaylası Kamp Alanı, genellikle yöre halkının piknik ve mangal yapmak için geldiği yaylalardan biridir. Yaylanın çevresi gür ormanlarla çevrili ve yayla ise çiçeklerin ve çayırların kapladığı geniş bir alana yayılmıştır. Giresun ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Kümbet Yaylası kamp alanı, yeşilin ortasında sizlere mükemmel anlar yaşatacaklardır. Sessizliği ve sakinliği arayan ve kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği bölgelerden biridir. Kamp yapmak isteyenler için ideal bölgelerden biri olan Kümbet Yaylasında çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Yaylada bulunan çarşıda bakkal, kasap, kır kahvesi gibi işletmeler bulunmaktadır. Kamp için alana geldiğinizde tüm ihtiyaçlarınızı bu tesislerden karşılayabilirsiniz. Yaylada tuvalet imkanı bulunsa da yanınızda tuvalet kağıdı ve su şişesi taşımayı ihmal etmeyin. Çünkü bazen sular kesiliyor.

Kümbet Yaylası Kamp Alanı
Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Güzeldere Şelalesi Kamp Alanı – Düzce

Gölyaka ilçesi sınırları içinde yer alan Güzeldere Şelalesi kamp alanı, Düzce’ye 18 km, Gölyaka’ya 11 km mesafededir. 120 metre yukarıdan dökülen şelalenin doğal coşkusunu, gürgen ve kayın ağaçları ile bütünleştirerek muazzam bir manzaraya dönüşmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsiminde renk cümbüşüne bürünen bölge muhteşem bir tabloyu andırıyor. Bölgenin en önemli doğal değerlerinden olan Güzeldere Şelalesi, doğal bitki örtüsü, piknik alanları, orman içi dinlenme alanları ile muhteşem bir yerdir. Güzeldere’de isterseniz kendi çadırınızla kamp yapabilir, isterseniz çadır kiralayabilirsiniz. Ücretli kamp yerinin yakınında ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Bölgede bulunan tesisin tuvaletini ve duşunu ücreti mukabilinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmelisiniz. Elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi de yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Güzeldere Şelalesi Kamp Alanı
Güzeldere Şelalesi Kamp Alanı

Borabay Gölü Kamp Alanı – Amasya

Amasya ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Borabay Gölü kamp alanı, doğası ve çadır kampı için güvenilir bir bölge olması açısından kampçılar tarafından tercih edilen bölgelerden biridir. Borbay Gölü çevresi trekking için ideal bir alandır. Ayrıca doğa fotoğrafçıları için gölün üzerine yansıyan ormanlık alandaki ağaçların gölgesi muhteşem kareler çekmelerine imkan tanıyacaktır. Bu alanda hem çadır kampı yapabilir, hem de doğa yürüyüşü yaparak keşif aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Mavinin ve yeşilin tek tema altında buluştuğu mükemmel bir kamp alanıdır.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Borabay Gölü çevresinde alışveriş için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Ancak yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmaktadır. Ancak siz yine de kamp alanına giderken tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek gitmelisiniz. Tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır.

Borabay Gölü Kamp Alanı
Borabay Gölü Kamp Alanı

Osmancık Başpınar Karaca Yaylası Kamp Alanı – Çorum

Başpınar beldesine 8 kilometre mesafede bulunan ve alt yapısı çoğunlukla tamamlanmış bir yayladır. Özellikle yaz aylarında hayvancılık yapmak için yaylaya çıkanlar ile yaylaya tatil yapmak için gelenler tarafından yaylada çadırlar kurulmaktadır. Çorum’a 50 km mesafede bulunan yayla, kamp kurmak için oldukça uygun özellikler taşımaktadır. Bölgede orman içinde trekking yapmak için uygun parkurlar bulunmaktadır. Osmancık Başpınar Karaca Yaylası çadır kampı kurmak için oldukça uygun bir lokasyona sahiptir. Çadırınızı kurun ve doğanın keyfini çıkarın.

İlgili Yazı
İnsuyu Mağarası - Burdur

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Yaylada çeşme, tuvalet ve çocuk parkı gibi alanlar yapılmıştır. Bu nedenle tuvalet ve su konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak, alışveriş yapılabilecek bir mekân olmadığı için bölgeye giderken tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmalısınız.

Osmancık Başpınar Karaca Yaylası Kamp Alanı
Osmancık Başpınar Karaca Yaylası Kamp Alanı

Sultan Murat Yaylası – Bayburt

Yeşilin farklı tonlarının görülebildiği Bayburt yaylaları içinde yer alan Sultan Murta Yaylası, her yıl üç farklı tarihte şenliklere ev sahipliği yapmaktadır. Doğa severlerin ve özellikle doğa fotoğrafçılarının sıklıkla tercih ettiği yaylalardan biri olan Sultan Murat Yaylası, şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak isteyen, keyifli, sağlıklı ve verimli zaman geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yaylalar arasındandır. Özellikle doğa fotoğrafçıları yaylada çok değişik ve güzel fotoğraflar çekebilirler. Kamp yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biridir. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak burada kamp atabilirsiniz. Doğa ile buluşmak ve doğa sporları yapmak için ideal alanlardan biridir.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Yaz aylarında yaylada hizmet veren market, lokanta ve kır kahvesi gibi işletmeler bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak duş imkanı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sultan Murat Yaylası
Sultan Murat Yaylası

Gezen Yaylası Kamp Alanı – Bartın

Ulus ilçesi Kumluca beldesinde bulunan Gezen Yaylası, Ardıç Yaylası’na 8 km uzaklıktadır. Genel özellikleri itibarıyla Ardıç Yaylası ile aynıdır. Bitki örtüsü aynen Ardıç Yaylası’nda olduğu gibi birçok ağaç çeşidinden oluşmaktadır. 2 hektar alana sahip olan Gezen Yaylası kamp alanı olarak ideal alanlardan biridir. Özellikle çadır kampçıları tarafından tercih edilen yaylada çadırınızı uygun bir yere kurarak kamp atabilirsiniz. Kamp alanı içinde ateş yakabilirsiniz. Yakıt için orman içinde kuru ağaç kabukları mutlaka bulacaksınız. Ateş yakarken dikkatli ve kontrollü olmanızı söylememize gerek yok sanırım. Siz doğaseverler zaten ne yapacağınızı bilirsiniz.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Bölgede market, bakkal gibi herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayarak kamp alanına gelmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra tuvalet ve duş imkanı da bulunmamaktadır.

Gezen Yaylası Kamp Alanı
Gezen Yaylası Kamp Alanı

Karadeniz kamp alanları hakkında vereceğim kamp alanları listesi bu kadardı. Karadeniz kamp alanları vazgeçilmez alanlarından birisidir. Yukarıda ki kamp alanlarından kendinize bir rota çizebilirsiniz. Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler yazıma da bakmanızı tavsiye ederim.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz