Kaş Ücretli Kamp Alanları

0
99
Kaş ücretli kamp alanları
Kaş ücretli kamp alanları
5
(2)

Antalya’nın en büyük ilçelerinden bir tanesi de Kaş’tır. Kaş ücretli kamp alanları tatilciler tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Antalya ve Fethiye arasında yer alan Teke Yarımadası içerisinde bulunmaktadır. Akdeniz iklimine sahip olması sebebi ile kış aylarında kampa uygun olmasa da yaz aylarında kamp için çok uygun bir yerdir. Kaş bölgesinde kamp yapabileceğiniz Kaş ücretli kamp alanları şu şekilde listelenmektedir.

Can Mocamp

Can Mocamp 4 dönümlük zeytinlik bölgesinde yer almaktadır. 1985 yılından itibaren hizmet vermekte olan eski ve köklü bir kamp alanı işletmesidir. Çadır dışında bungalov gibi farklı odalarda da kalma imkanınız bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanı burada bulunmaktadır. Restoranı, barı ve sosyal birçok aktivite alanı bulunmaktadır. Tesis içerisinde sıkılmadan çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca canlı müzik hizmeti de bulunmaktadır. Scuba kursu da verilmektedir. Dilerseniz bazı günler gerçekleştirilen ve işinde uzman eğitmenler tarafından verilen bu kurslara katılabilirsiniz. Ayrıca yoga yapma imkanı da tesiste bulabilirsiniz.

Can Mocamp, Kaş merkezden yalnızca 1,5 kilometre mesafe uzaklıktadır. Bu nedenle merkezdeki imkanlardan da kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Merkeze yakın olmasına rağmen huzurlu ve sessiz bir ortamdır.

Çadırlarınızı kurmanız için sizlere iki seçenek sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi toprak zemin, bir tanesi de ahşap platformdur. Dilediğiniz alanı seçerek çadırınızı kurabilirsiniz. Zeytin ağaçları ile kaplı bir bölgedir. Zeytin ağaçları zaman zaman güneş ışınlarını engellemektedir. Kamp alanında bir adet bistro bar bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir. Kampta bulunan tuvaletler sıklıkla temizlenmektedir. Duşlar duşa kabin şeklindedir. Duşun suyu güneş ışınları ile ısınmaktadır. Güneş olmadığı zamanlarda bir takım sıcak su sıkıntıları yaşanabilmektedir. En fazla 3 kişilik çadır kabul edilmektedir. Daha büyük çadır tesise kabul edilmemektedir. Mangal ve ateşe müsaade edilmeyen bu kampta bazı günler işletme kendisi mangal yakmaktadır. Bu mangallar da sebil mangallardır. Gece 1’den sonra sessizlik sağlanmakta ve müzik kapanmaktadır.

İlgili Yazı
Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Kamp alanı merkezde olması sebebi ile ulaşımı çok basittir. Kaş’ın merkezinden yürüyerek bile ulaşılabilecek kadar yakın bir bölgede yer almaktadır.

Kaşmarin Camping

Kaş’ın en güzel yerlerinden birinde olan Kaşmarin Camping, aynı zamanda bir oteldir. Fakat kamp alanları otelden bağımsız bir konumda yer almaktadır. Doğa ve deniz ile baş başa kalabileceğiniz bir alanda kamp yapma imkanını sizlere sunmaktadır. Restoran ve plaj bar bulunmaktadır. Bucak Deniz’inde yer alan bu kamp alanı, Kaş bölgesindeki en güzel koylardan bir tanesine konumlanmıştır.

Tesis içerisinde iki farklı kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi plaj kamp alanı, diğeri ise otel kamp alanıdır. İki alanda da elektrik, sıcak ve soğuk su, internet, duş, tuvalet, mutfak, buzdolabı bulunmaktadır. Mutfak ve buzdolabı ortak kullanıma aittir. Ayrıca ücretli olarak restoranı ve plaj barı mevcuttur.

Buralardan alınan yiyecek içecekler ekstra ücrete tabiidir. Plaj kamp alanında ücretli olarak tesise ait olan çadır da verilebilmektedir. Sizin bu durumda çadırınızı yanınızda taşımanıza gerek kalmaz. Fiyatları da kamp alanının nerede olduğuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Plaj kamp alanında kişi başı 45 TL ödenmektedir. Karavan ile kamp yapacaksanız kişi başı 70 TL ödersiniz.

Eğer tesise ait çadırdan faydalanmak istiyorsanız bunun için de kişi başı 65 TL ödemeniz gerekmektedir. Otel kamp alanında ise çadır için kişi başı fiyat 35 TL’dir. Karavan için ise, 70 TL’dir. Eğer bir çadır ya da karavanda tek kişi kalacaksanız o zaman çadır 50 TL, karavan ise 100 TL olmaktadır. Her iki alanda da açık büfe kahvaltı hizmeti vardır. Fakat bunun için de ekstra 30 TL ücret alınmaktadır.

Kaş Camping

Zeytin ağaçları ile kaplı alanda bulunan Kaş Camping, denize sıfırdır. Kediler, kaplumbağalar ve su altında yaşayan pek çok canlı kamp yaparken sizlere arkadaş olmaktadır. Bu kamp alanında çadır hizmeti verilmemektedir. Gelen misafirlerin çadırlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Bu nedenle çadırınız yok ise bu kamp alanını tercih etmemeniz gerekir.

İlgili Yazı
Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler

Kaş Camping kamp alanında ateş yakılmamaktadır. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır. Bu da misafirleri orada bulunan restorandan ücretli olarak yiyecek içecek almaya zorlamaktadır. Bu nedenle biraz masraflı olmaktadır. Çadırlarınız ve karavanlarınız yalnızca işaretli alanlarda kurulabilir. Kamp yetkilileri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Yüksek ses çıkarmak da kamp alanı içerisinde yasaktır.

Müzik dinlemek ve saire dikkatli şekilde yapılmalıdır. Tıpkı otellerde olduğu gibi bu kamp alanında da giriş ve çıkışların belli saati bulunmaktadır. Örneğin çıkış saati, 12’dir. Kaş Camping, Andifli Mahallesi, Hastane Caddesinde yer almakta olup, ulaşımı oldukça basittir.lim

Kaş Olympos Mocamp

Kaş Olympos Mocamp kamp alanında çadırınızı sizin getirmeniz gerekmektedir. Burada çadır kiralaması ya da satışı yapılmamaktadır. Çadır alanları tamamen keçiboynuzu ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Yaklaşık 80 tane çadır buraya kurulabilmektedir. Mutfak, tuvalet, duş, çamaşırhane, bulaşıkhane, elektrik ve plaj bulunmaktadır. Deniz ile çadır arasında mesafe neredeyse sıfırdır. 70 metre kadar bir mesafe bulunmaktadır. Hem yeşillik hem de mavi ile iç içedir.

Bu kamp alanında karavan ile de kamp yapılması mümkündür. 3000 metrekarelik bir karavan alanı bulunmaktadır. Karavan alanında zeytin ve keçiboynuzu ağacı dışında kavak ağaçları da bulunmaktadır. Çadır kampında olduğu gibi karavan kampında da mutfak, tuvalet, duş, çamaşırhane, bulaşıkhane, elektrik ve plaj bulunmaktadır. Kamp alanının 15 – 25 karavan kapasitesi vardır. Plaj tıpkı çadırlarda olduğu gibi 70 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Kaş Olympos Mocamp kamp alanında scuba diving, dalgıçlık okulu, kano, deniz bisikleti, dart, masa tenisi, masa oyunları gibi pek çok sosyal aktivite de bulunmaktadır. Bu kamp alanına kendi aracınız ile gelecekseniz Kaş merkezden kilometre yol gitmeniz yeterlidir. Antalya ve Fethiye’den buraya otobüslerde kalkmaktadır.

İlgili Yazı
Akçabük Kamping

Kaş Evren Camping

Kaş Evren Camping Kamp Alanında kurulu çadır imkanı da bulunmaktadır. Kurulu çadırlarda yatak, pike, çarşaf ve yastık da mevcuttur. Çadırınız yok ise ve kamp yapmak istiyorsanız bu kamp alanı tam size göredir. Gün boyu ücret karşılığında yiyecekler satın alınabilmektedir. Kahvaltı imkanı da bu kamp alanında zengin menüleri ile mevcuttur.

Akşam yemeği isteyen misafirlerin kamp alanında bulunan panoya isim yazılması gerekmektedir. Duşlar ve tuvaletler oldukça temizdir. 24 saat sıcak su hizmeti sunulmaktadır. Çamaşır makinesi vardır, çamaşırlarınızı burada yıkayabilirsiniz. Tüm çadırların yanında elektrik prizinin de bulunması çok avantajlı bir durumdur.

Mutfak bulunan kamp alanında kampa gelenler ücretsiz şekilde yemeklerini pişirebilirler. Evcil hayvanlarınız ile bu kamp alanına giriş yapabilirsiniz. Fakat tasmasız dolaştırmanız yasaktır. 12 yaş altındaki çocuklar kampa kabul edilmemektedir. Kampa giriş yaparken sizlerden TC kimlik kartınız istenir ve kaydınız yapılır. Kamp alanında ateş yakmak için alanlar mevcuttur. O alanlar dışında ateş yakılmamaktadır. Belirli bir saat sonrasında ses yapmaya izin verilmemektedir.

Kaş Evren Camping Andifli Mahallesi Bucak Denizi marina karşısında yer almaktadır. Özel aracınızla, otobüsle ya da uçakla buraya gelebilirsiniz. En yakın havaalanları Dalaman ve Antalya hava alanıdır.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz