Kuşadası Kamp Alanları

0
199
Kuşadası kamp alanları ücretli
Kuşadası kamp alanları
4.5
(23)

Kamp yapmayı seven doğa içerisinde huzur bulan kişiler için kamp alanları araştırmalarımız devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Kuşadası kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Kamp alanlarının temiz olması kamp yapan kişiler için en önemli kriterlerden bir tanesidir. Ücretli olan kamp alanlarında temizlik, ücretsiz kamp alanlarına göre daha iyidir.

Kuşadası Ücretli Kamp Alanları

Yat Kamping Alanı

Yat Kamping kamp alanı isminden de anlaşılacağı üzere Kuşadası yat limanının hemen karşısında yer almaktadır. Bu kamp alanı ile Önder Kamping Kamp alanı birbirlerine komşudur. Küçük bir plaj vardır ve bu plaja gelen vatandaşlar dışında bir de Yat Kamping Alanı ve Önder Kamping alanında kamp yapan misafirlerde kullanmaktadır.

Bu kamp alanında havuz da bulunmaktadır. Bu havuz ücretsiz olarak kullanılmakta olup, plaj yerine genel olarak burada havuz tercih edilmektedir. Kamp alanında çadırınız ile kamp yapabileceğiniz gibi karavan ile de kamp yapabilirsiniz. Bu alanda wifi bulunmaktadır. Ücretsiz olarak bu internetten bütün kamp misafirleri kullanmaktadır. Aynı zamanda 24 saat kesintisiz olarak sıcak suyun olması da büyük bir avantajdır.

Yat Kamping Alanı şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezinde yer almasına rağmen oldukça yeşilliktir. Kampa gelen vatandaşlar şehrin merkezinde olduklarını fark etmezler bile. Şehir merkezinde olmasının en büyük avantajı ihtiyaçların çok kısa sürede halledilmesidir.

Kamp alanının ücretli olması sebebi ile temizlik konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Tuvaletleri gayet temizdir. Duş yapılan alanlar da sürekli temizlenmektedir. Elektrik kullanımı için bir kabloya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aklınızda bulunsun. Fakat unutsanız dahi şehir merkezinde olmanız sebebi ile kolayca temin edebilirsiniz.

İlgili Yazı
Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

Yat Kamping Kamp alanına giriş ücreti kişi başı alınmakta olup, 15 TL gibi bir ücrettir. Giriş ücreti dışında yeriniz için de 10 TL ekstra ücret ödenmektedir. Bu kişi başı değildir. Yalnızca kullanacağınız alanın ücretidir.

Mürsel Kamping Alanı

Mürsel Kamping Kamp Alanının özellikle mimarisi gelenler tarafından çok sevilmektedir. Çünkü çiçekler ve meyve bahçeleri ile kaplı bir alandır. İşletme sizlere kalp malzemeleri vermemektedir. Bu nedenle buraya gelirken çadırınızın ve bütün kamp malzemelerinizin sizin tarafından temin edilmiş olması gerekmektedir.

10 yaşından küçük çocuğunuz var ise maalesef kamp alanı çocukları kabul etmemektedir. Gece 11’den sonra kamp alanında neredeyse hiç ses çıkmamaktadır. Bunlar tamamen kamp yapmaya gelen misafirlerin rahatı düşünülerek alınan kararlardır. Kamp alanında mangal yapmak, semaver ile çay demlemek ya da nargile içmek yasaktır. Bu nedenle kampa giderken yanınızda bir ocak getirmeniz gerekmektedir. Bu ocağı da yalnızca az derecede ısıtma işlemi ile kullanabilirsiniz.

Mürsel Kamping Kamp Alanında internet mevcuttur. Wifi sayesinde internete kolayca bağlanabilirsiniz. Duş yeri, tuvalet, bulaşık için lavabosu, araçlar için otoparkı ve elektrik bulunmaktadır. Bu kamp alanı şehir merkezine 3 kilometre kadar yakın mesafededir. Plaja gitmek isterseniz 250 metre gibi çok kısa bir mesafe ile plaja ulaşmanız mümkündür. 15 kadar çadırı alacak bir çadır kapasitesi bulunmaktadır. Bu çadırlarda yalnızca 4 kişilik çadırlardır. 4 kişiden büyük kapasiteli çadırlara kamp alanı yöneticileri tarafından izin verilmemektedir.

Mürsel Kamping Kamp Alanında kamp yapabilmek için kişi başı 40 TL vermeniz gerekmektedir. Eğer bir çadırda yalnız başınıza konaklama yapacaksanız bunun ücreti ise, 50 TL’dir. Bu hizmet bedelleri haricinde hiçbir hizmet için ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

Önder Kamping Alanı

Kuşadası Bölgesi’nin en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi Önder Kamping Kamp Alanı’dır. Bu kamp alanı şehir merkezinde yer almaktadır. Tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesidir konumudur. Hem alışveriş hem de etkinlik açısından konumu sebebi ile hiçbir sorun yaşamazsınız.

İlgili Yazı
Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları

Şehir merkezinde olması sizi yanıltmasın. Aynı zamanda doğanın da tam içindedir. Yeşillik alanları ile size unutulmaz bir kamp yaşatacağından emin olabilirsiniz. Bu kamp alanının içerisinde farklı konakla çeşitleri de bulunmaktadır.

Bungalov tipi evlerde konaklamak isteyenler için de bu kamp alanı oldukça idealdir. Önder Kamping Kamp alanının içerisinde bir de yüzme havuzu yer almaktadır. Bu yüzme havuzundan da ücretsiz şekilde yararlanabilmektedir.

Buranın tek sorunu denize gitmenin biraz zahmetli olmasıdır. Yat limanının yanında bir plaj vardır. Fakat bu plaj oldukça küçüktür. Bu nedenle gelenler tarafından pek tercih edilmemektedir.

Kamp alanı şehir merkezinde olması sebebi ile market ve benzeri alışveriş yerleri bulmakta hiçbir zorluk yaşamazsınız. Fakat zaten kamp alanının içerisinde de market bulunmaktadır. Bu marketten de ihtiyaçlarınızı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kamp alanının ücretli olması sebebi ile temizlik konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Hem tuvaletleri hem de duş alanları oldukça temizdir.

Önder Kamping Kamp Alanında ücretler kişi başı olarak verilmektedir. Kişi başı 20 TL gibi bir ücret ile kamp alanına giriş yapılabilmektedir. Bunun haricinde duş ve elektrik kullanımı için 5 TL ve araç ile geldiyseniz araç için de 5 TL ücret ödersiniz.

Lazoğlu Kamping Kamp Alanı

Lazoğlu Kamp Alanı Kuşadası’na 15 kilometre mesafede yer almaktadır. Güzel Çamlı Milli Parkı’nı biliyorsanız bu parkın hemen yanında yer almaktadır. Kamp alanını bu güzergah sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kamp alanının restoranı bulunmaktadır. Bu restoranda hem sabah hem akşam yemek çıkmaktadır.

Yemek başına 10 TL ücret ödenmektedir. Ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğu bu kamp alanında, 60 TL ücret ödeyerek mangal kiralayabilirsiniz. Kamp ocağı getirirseniz onunla da yemek yapabilirsiniz. Lazoğlu Kamp alanının en büyük avantajı denizin hemen yanında yer almasıdır.

İlgili Yazı
Akçabük Kamping

Bu sayede plaja çok kolay ulaşım sağlayabilir ve denize girebilirsiniz. Kamp alanında bulaşık yıkamak için bir lavoba ve duş alanı da bulunmaktadır. Tuvalet ve duşları çok temizdir. Yanınızca yiyecek ve içecek de getirebilirsiniz. Bu kamp alanında böyle bir yasak bulunmamaktadır.

Dereli Kamping Kamp Alanı

Dereli Kamping Kamp Alanı Kuşadası’na 13 kilometre mesafede yer almaktadır. Eğer şehir merkezinin gürültüsüne yakın olmak istemiyorsanız, daha sakin bir alanda kamp yapmak istiyorsanız bu kamp alanını tercih edebilirsiniz. Bu kamp alanı denize çok yakındır. Kamp alanının yanında mükemmel bir kumsal bulunmaktadır.

Burada kamp yapmak tatil için oldukça güzel bir seçimdir. Bu alanda ister karavan ister çadır ile kamp yapabilirsiniz. Ayrıca bu kamp alanı içerisinde konaklama imkanı da bulunmaktadır. Konaklamak için birçok odaya sahip olan bir de otel bulunmaktadır. Çadırda ya da karavanda kalmak istemeyen fakat bu atmosferi yaşamak isteyenler için ideal bir konaklama yeridir.

Kamp alanı içerisinde temiz bir tuvalet ve duş alanı da bulunmaktadır. Bulaşık yıkamak için lavabo da bulunmaktadır. Elektrik imkanı da bulunan bu kamp alanın da yiyecek içecek yanınızda getirebilirsiniz.

Davutlar Sevgi Plajı Kamp Alanı

Davutlar Sevgi Plajı, Kuşadası merkezine 19 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Mükemmel bir sahile sahiptir. Denizi de kamp alanının kendisi de oldukça temizdir. Plajı çok büyüktür. Genel olarak aileler tarafından tercih edilmesi sebebi ile güvenle kamp alanında kamp yapabilirsiniz.

Mavinin ve yeşilin her tonunu yanınızda bulunduracağınız bu kamp alanında çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu alanda mangal yakmak serbest olduğu için piknik de yapabilirsiniz. Yiyecek içeceğini yanınızda bulundurmanız daha az para harcamanız açısından daha faydalı olacaktır. Plajda ücretli tuvalet ve duş alanı bulunmaktadır. Buralar da oldukça temizdir.

İlgili Yazı
Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Dilek Yarımadası Kamp Yapma Alanı

Dilek Yarımadası Kamp Alanı, Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Bu alanda hem çadır ile hem de karavan ile kamp yapma imkanınız bulunmaktadır. Hem yeşillik hem de mavi içerisinde yer alan bir kamp alanıdır. Kuşadası Kamp yapılacak yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Yaklaşık 15 kilometrelik bir sahil bulunmaktadır. Ve bu sahil boyunca her yerde kamp yapılabilmektedir. Duş alanı ve tuvalet gibi imkanlar bu kamp alanında oldukça temizdir. Yiyecek ve içeceklerinizi dışarıdan getirerek burada yiyecek içecek derdinden kurtulabilirsiniz.

Kuşadası’nda ücretli ve ücretsiz kamp yapılabilecek birçok alan bulunmaktadır. Ücretli kamp alanlarının en büyük avantajı temizliğinin görevliler tarafından düzenli şekilde yapılıyor olmasıdır. Ayrıca ücretsiz kamp alanlarına oranla daha fazla imkana sahiptir.

Herhangi bir sorununuz olduğunda yetkililer ile görüşerek sorununuzu kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu nedenle ben her yerde kamp yapamam, temiz ve kuralları olan bir yer olmalı diyorsanız ücretli olan kamp alanlarından yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Kuşadası kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Kuşadası kamp alanları olarak beğendiğiniz yerleri yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Ayrıca Kaş Ücretli Kamp Alanları yazımı da okumayı unutmayınız. Hoşçakalın….

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz