Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları

0
127
Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları
Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları
5
(2)

Ege Bölgesi’nde yer alan Kuşadası Aydın iline bağlı tatil bölgelerimizdendir. Ülkemizin en çok turist alan yerlerindedir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük üçüncü limanı olması sebebiyle de büyük bir öneme sahiptir. Tarihi olarak da birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hem tatil olanaklarının olması hem de tarihi açıdan önemli olması sebebi ile hem yerli hem de yabancı çok sayıda turist buraya gelmektedir. Kuşadası’nda kamp yapma imkanınızda bulunmaktadır. Hatta bazı yerlerinde hiçbir ücret ödemeden kamp yapabilirsiniz. Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları bu yazımızda listelenmektedir.

Kuşadası Milli Parkı

Kuşadası Milli Parkı hem yeşillikler içerisindedir hem de denize sıfır bir konumdadır. Hem kumlu hem de taşlı plajları mevcuttur. Plajların hepsi mavi bayraklıdır. Burada ister yeşillik bölge de ister plajlarda kamp yapma imkanınız bulunmaktadır. Kavaklıburun, Karasu, İçmeler ve Aydınlık adında 4 adet koy bulunmaktadır. Hepsinin de denizi çok güzeldir. Öyle ki rengini gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Fakat bilinmesi gereken bir durum vardır ki o da denizin aniden derinleşebileceğidir. Dikkat etmeniz de yarar vardır.

Kuşadası Milli Park içerisinde piknik alanları, duş, Tuvalet, kafe mevcuttur. Bu nedenle kamp yaparken pek çok ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Mangal ve ateş yakmaya kesinlikle müsaade edilmemektedir.

Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası yaklaşık 15 kilometre kadar devam eden bir sahile sahiptir. Burada istediğiniz yerde çadır kurabilir ve kamp yapabilirsiniz. Burada kamp yapabilmek için Jandarmadan ve burada bulunan milli park yetkililerinden izin almak yeterlidir. Çünkü akşam saatlerinden sonra burada durmak normal şartlarda yasaktır. Fakat, izin alırsanız kamp yapabilirsiniz. İster buradaki koylarda, isterseniz yeşillik alanlarda mükemmel manzaraya karşı olarak kamp yapabilirsiniz. Ayrıca Güzelçamlı girişinden girerseniz 2 dakika mesafede ve Doğanby Kanyonu çıkışından da 5 dakika mesafede kamp alanları da mevcuttur. Dilerseniz çadırınızı buralarda kurabilirsiniz.

İlgili Yazı
Çeşme Ücretsiz Kamp Alanları

Dilek Yarımadasında çok güzel manzara olması sebebi ile fotoğraf çekebilirsiniz. Burada bulunan kanyonda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Burada bulunan koylarda yüzebilir, denize girebilirsiniz. Balık tutabilir, bisiklete binebilir, kuş gözlemciliği yapabilir, piknik yapabilir ve burada bulunan tarihi yerleri gezebilirsiniz. Burada tekne turları da düzenlenmektedir. Dilerseniz tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Burada kamp yapmak ücretli değildir. Bölgede yabani hayvanlar görülebilir. Özellikle domuzlar ile karşılaşılabilir ama zarar vermezler. Suya girilebilir. Seçtiğiniz kamp alanına bağlı olarak elektrik bulunabilir. Tuvalet ve duş imkanı bulunabilir. Kamp alanlarına kadar araçlarınız ile giriş yapabilirsiniz.

Kuşadası Plajları

Kuşadası’nın denizi ile yeşil alanları hep iç içedir. Bu nedenle plaj kenarlarında kamp yapma imkanı bulabilirsiniz. Kuşadası’nda bulunan kamp yapabileceğiniz plajları şunlardır.

Kadınlar Plajı

Denizi ve kumsalı çok güzeldir. Mavi bayraklıdır. Kuşadası’na yalnızca 3 kilometre uzaklıktadır. O bölgede bulunan en ünlü plajdır. Kuşadası merkezden buraya dolmuşlar kalkmaktadır. Kumsalın uzunluğu yaklaşık 1 kilometredir. İstediğiniz alanda çadır kurarak, kamp yapabilirsiniz.

Davutlar Plajı

Davutlar Plajı, Kuşadası merkeze 19 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu bölgede doğal bir park bulunmaktadır. Bu parkta yürüyüş yapabilecek çok sayıda patika yol bulunmaktadır. Bu değişik bir manzaraya sahip olmasını sağlamıştır. Pek çok turist burada denize girmeyi tercih etmektedir. Burada kamp yaparsanız plajın tesislerinin imkanlarından ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Yine de birçok ihtiyacınızı yanınıza alarak gelmenizi öneriyoruz.

Kuştur Plajı

Kuştur Plajı, Kuşadası’nın Selçuk girişinde yer almaktadır. 600 metre uzunluğundadır. Günübirlik gelenler çok olduğu için kalabalık bir yerdir. Kalabalıktan rahatsız olmazsanız burada kamp yapabilir ve bölgedeki tesislerin imkanlarından ücret karşılığında yararlanabilirsiniz.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

İlgili Yazı
Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz