Las Vegas – Özgür Şehir

0
193
Las Vegas
Las Vegas
5
(1)

Amerika’nın Nevada eyaletinin, Mojeve Çölü ortasına kurulmuş olan özgür şehir Las Vegas bir diğer tabir ile “Günahlar Şehri” olarak adlandırılır. Dünyanın en büyük oteller zincirine sahip olan bu şehirde her şey serbest. Gecelerin hiç olmadığı ve nerede ise kimsenin uyumadığı bir kumarhaneler şehridir. Las Vegas’ın anlamı otlak – çayır demektir. Bu isim bir grup gezgin tarafından  verilmiştir. Las Vegas‘ın çölün ortasında bir çayırlık olması sebebi ile bu isim uygun görülmüştür.

Las Vegas

Amerika ilk kurulduğu zamanlarda Las Vegas, sadece kanun dışı işlerin yapıldığı ve çetelerin hakim olduğu bir bölge idi. O dönem demir yolu üzerinde bulunan bu kent denetimden yoksun, mafyaların hüküm sürdüğü bir şehirken, bugün herkesin görmek istediği eğlence mekanı haline gelmiştir. Büyük kumarhaneler, görkemli showlar, ışıklı eğlence mekanları ile Lasvegas görenlerin bırakıp gidemeyeceği bir şehir. Dünyanın en ünlü otel ve kumarhanelerine sahip olup, birçok filme de konu olmuştur. Las Vegas‘taki Bellagio Oteli en ünlüsü olup Ocean’s serisinin iki filmi bu otelde çekilmiştir. Günün belli saatlerinde aralıklarla yapılan müthiş su şovunu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. Dünyanın en ünlü aşcıları bu otelde ve Las Vegas‘ın çeşitli eğlence mekanlarında hünerlerini sergilemektedirler. Ayrıca Wynn Oteli‘nde konaklayıp kendinizi dünyanın en önemli insanı hissedebilirsiniz. Otelciliğin en üst düzeye ulaştığı bu yapıda hizmette sınır tanınmıyor.

Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas’a gitmiş iken Venetian San Marco Meydanı’nı görmemek olmaz. Kendinizi Venedik’te hissedebilirsiniz. Çünkü bu meydan misafirlerine  Venedik gondolları ile keyif dolu bir gezinti imkanı sunuyor.  Las Vegas’ın mimari tarzı genelde dünya üzerindeki farklı mimari eserlere benzetilerek yapılmıştır. Eyfel Kulesi’nin önünde resim çekilir iken bir adımda New York Özgürlük Heykeli’nin yanında olabilirsiniz.  550.000 kişilik nüfusa sahip olan bu çöl şehrinin sıcaklığı yüksektir. Teknolojinin de geride kalmadığı bu şehir, birçok online oyun şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Yılda 40 milyon turist ağırlayan bu şehir bulvarlardan oluşmaktadır. Gezip eğlenebileceğiniz çok fazla mekan vardır ve zamanın nasıl geçtiğiniz anlamak zordur. Kumarhanelerde genellik ile saat yoktur ve bunun sebebi misafirlerin zaman kavramını unutmalarını sağlamaktır.

İlgili Yazı
Edirne Gezilecek Yerler - Edirne’nin En Güzel Yerleri

İnsan elinin değmiş olduğu ve yapay güzellikte sınır tanımayan bu şehir misafirlerini beklemektedir. Avmlerden –  casinolara, kumarhanelerden – meydanlara kadar aradığınız her türlü eğlenceyi bulabileceğiniz Las Vegas, dünya üzerinde her şeyin bu derece sonsuz ve özgürce olduğu tek şehirdir.

Avustralya

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz