Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler

0
480
Marmara bölgesi kamp alanları
Marmara bölgesi kamp alanları
4.5
(2)

Merhaba değerli kamp severler, bu yazımız da sizlere kampçıların vazgeçilmez bölgelerinden biri olan Marmara Bölgesinde kamp yapılacak yerler hakkında bilgiler vereceğim. Marmara kamp alanları tercih edilmesinin bir nedeni de iklimidir. Marmara bölgesinde 3 farklı iklim tipinin olması nedeniyle kamp ve gezginlerin vazgeçilmez bölgelerinden birisidir. Marmara bölgesi kamp alanları olarak sizlere geziniz için kamp rotası çizerken tercih etmeniz gerekenleri söyleyeceğim. Peki kamp severlerin neden kamp alanı olarak tercih ettiklerini gelin sizlerle görelim.

Marmara Bölgesinde kamp yapılacak yerler

Aşağıda vermiş olduğumuz Marmara bölgesi kamp alanları genel olarak verilmiştir. Listeye daima yeni kamp alanları eklenecektir. Sende bu listeye katkıda sağlamak istersen yorum kısmından eklemek istediğiniz kamp alanını belirtebilirsiniz. Şehir olarak da kamp alanlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Marmara Kamp Alanları
Marmara Kamp Alanları

Cehennem Şelaleleri – Vize | Kırklareli

Cehennem şelaleleri kampçılar için kamp alanları olarak tercih listesinin başında yer almaktadır. Her güzel şeyin bir zorluğu vardır. Cehennem şelaleleri kamp alanı ulaşım olarak biraz zorlu. Ancak bu zorlu ulaşım Cehennem şelalelerini görmeye değer. Gittiğiniz de ilk diyeceğiniz bu kadar güzel bir yere neden Cehennem denmiş diye söylendiğinizi fark edeceksiniz.

Cehennem Şelalelerine Nasıl Giderim?

Cehennem şelaleleri Kırklareli’nin Vizeye bağlı olan Kızılağaç köyüne bağlıdır. Cehennem şelaleleri kamp alanı İstanbul’dan gitmek isterseniz 220 km civarında olup 2 saat bir mesafededir. Temden Edirne’ye giderken Çerkezköy sapağından sapınca bu yol sizi Kırklareli Saray ilçesine sizi götürecektir. Okçular tabellasını görünce sağa dönerek Kızılağaç’a ulaşacaksınız. Kızılağacı da geçip ondan sonra karşınıza çıkan tabella sizleri Cehennem şelaleleri kamp alanına  yönlendirecektir. Unutmayın aracınızı 5 dakikalık bir yolculuktan sonra bir tepeye varacaksınız burada aracınızı bırakıp Cehennem şelalerleri kamp alanına yürüyerek devam etmeniz gerekmektedir.

İlgili Yazı
İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

Cehennem Şelalelerinde Nerede Kamp Yaparım

Alana vardıktan sonra, Cehennem şelalelerinin etrafında bulunan alana kamp çadırlarınızı kurabilirsiniz. Alan oldukça geniş ve grupça kamp yapmaya müsait. Kampınızı içiniz rahat bir şekilde yapabilirsiniz bölge de yabani hayvan bulunmamaktadır. (Karaca, Kurt, Yaban Domuzu ve Kızıl Geyik) az rastlanmakta.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Cehennem şelaleleri kamp alanı olarak tek eksikliği yemek ve ihtiyaçlarınızın giderecek bir işletmenin bulunmaması. Bundan dolayı kamp alanına gitmeden ihtiyaçlarınızı temin edip öyle kamp alanına gitmenizi öneririm.

Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı
Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı

Kocayayla Kamp Alanı – Keles | Bursa

Kocayayla kamp alanı, Bursa’ya bağlı Keles sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu yaylanın özelliği Marmara bölgesinde bulunan en yüksek yayla unvanına sahip olmasıdır. Kocayayla kamp yapılabilecek geniş bir kamp alanına sahiptir. Kocayayla kamp alanına yaz aylarında gitmenizi tavsiye ederim. Ormanda ağaçlar arasına çadırınızı kurup serin havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kocayayla Kamp Alanına Nasıl Giderim?

Kamp alanlarına gitmeden önce düşündüğümüz sorunlardan biriside nasıl giderim olur. Ulaşım açısından en güzel kamp alanlarından biri diyebilirim. Bursa ulaşım konusunda oldukça gelişmiş bir şehir.

Kocayayla Kamp Alanında Nerede Kamp Yaparım?

Kocayayla kamp alanı, kamp severler için oldukça geniş ve hangi mevsim gidilirse gidilsin çadır kuracak yer bulacağınız kamp alanıdır. Size bir tavsiye eğer uykuyu seviyorsanız ve sabah erken kalkmak istemiyorsanız çadırın yönünü batıya tapmanızı öneririm. Ancak benim gibi güneşin doğuşunu seven biriyseniz çadırın girişini güneşin doğuşuna doğru yapın. Kamp alanında yaban hayvanlarına denk gelmeniz imkansız denecek kadar az. Ancak siz yinede kamp yapacağınız konumu yakınlarınıza bildirmenizi tavsiye ederim.

Market İmkanı, Lavabo ve Duş İhtiyacı

Bölgede piknik için gelen halkın olduğu için restoran ve kafeler mevcut. Buradan lavabo ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kamp alanına gitmeden de yeme- içme gibi ihtiyaçlarınızı temin etmenizde fayda var.

İlgili Yazı
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları
Kocayayla Kamp Alanı
Kocayayla Kamp Alanı

UYARI: Cehennem şelaleleri kamp alanını kampınızı yaptıktan sonra temiz bırakmayı unutmayınız.

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz