Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

0
127
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları
Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları
3.5
(11)

Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

Marmaris Muğla ilinin bir ilçesidir. Muğla’da Bodrum’dan sonra en çok turist alan ve en fazla nüfusa sahip olan ilçesi burasıdır. Marmaris, Ege’nin bitip Akdeniz’in başladığı yerde yer almaktadır. Dalaman Havaalanından 1 saatlik bir mesafe ile Marmaris’e ulaşılmaktadır.

Ülkemizin en gelişmiş turizm alanlarından bir tanesi de Marmaris’tir. Bu çevre çok sayıda koy ve plaj bulunmaktadır. Bu koylarda da kamp yapılabilecek çok sayıda alan bulunmaktadır. Bu yazımız ile Marmaris’te en güzel kamp yapılabilecek yerleri sizlere listeledik. Kamp severler için bu bölge hem tatil hem de huzur için mükemmel bir seçimdir.

Çubucak Tabiat Parkı

Marmaris ilçesinde yer alan Çubucak Tabiat Parkı piknik ve doğa fotoğrafçılığı için de pek çok ziyaretçinin sevdiği yerler arasındadır. Marmaris ile Datça arasında yer almaktadır. 23 kilometrelik bir uzaklıktadır. Marmaris nemli bir bölge olmasına rağmen, burası diğer yerlerine göre daha az nemli bir alandır. Bu nedenle sıcaktan bunalan kişilerin de burayı tercih etmesini öneriyoruz. En azından diğer kamp alanlarına göre daha az sıcaktan etkilenilmektedir. Suyu çok temizdir. Etrafı da çam ormanları ile kaplıdır. Çubucak Tabiat Parkı’nda çadır ve karavan ile kamp yapma imkanınız bulunmaktadır. Elektrik, su, telefon, internet, kanalizasyon gibi en temel ihtiyaçları karşılayacak donanıma sahiptir. Kamp alanı dışında günübirlik ziyaretçiler de buraya sıklıkla gelmektedir. Bu nedenle çok sayışa sportif etkinlik ve aktivite yapılmaktadır. Denize sıfır olması kamp severler için oldukça büyük bir fırsattır. Hisarönü Körfezi’ne karşı kamp yapmak istiyorsanız burayı tercih etmelisiniz. Aynı zamanda mangal yakmak serbest olması sebebi ile kendiniz yemek pişirebilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Marmaris’ten Datça’ya doğru ilerlerken 23. Kilometrede Çubucak Tabiat Parkı’nı göreceksiniz. Ulaşımı da oldukça basittir.

İlgili Yazı
Sri Lanka Gezi Rehberi - Tapınaklar Ülkesi

Hisarönü Evcan Kamp Alanı

Hisarönü Evcan Kamp Alanı isminden de anlaşılacağı üzere Marmaris’in Hisarönü bölgesinde yer almaktadır. 24 saat sıcak su hizmeti bulunmaktadır. Çünkü, suyu güneş enerjisinden almaktadır. Bu nedenle hijyen ve temizlik konusunda oldukça güzel bir yerdir. Duş yerleri ve tuvaletleri kadınlar ve erkekler için ayrı ayrıdır. Çocuklar düşünülmüş ve onlar için oyun parkları ve aktivite alanları yapılmıştır. Çocuklarınızın güvenli şekilde burada eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Çamaşır ve bulaşıkların yıkanması için özel bir alan bulunmaktadır. Buralar da oldukça temizdir. Karavanların giderleri de düşünülmüş ve gider atıkları için özel bir alan oluşturulmuştur. Burada bir büfede bulunmaktadır. Günlük ihtiyaçlarınızı bu büfeden karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli oyunların oynandığı bir alanı da bulunmaktadır.

Sahil her sabah temizlenmektedir. Bu büyük bir artıdır. Sabah ekmek sıcak fırından gelmektedir. Damacana ile temiz su alma imkanınız bulunmaktadır. Elektrik sorunu kesinlikle bulunmamaktadır. Karavanlar için özel otopark da bulunmaktadır. Karavanınızı bırakıp kolaylıkla bir yerlere gidebilirsiniz.

Hisarönü Evcan Kamp Alanına ulaşım için Marmaris’ten Datça Yolu’na doğru giderken Bozburun yol ayrımına dönmeniz gerekmektedir. Bozburun yol ayrımından sonra 6. Kilometrede kamp alanı karşınıza çıkmaktadır.

İnbükü Mesire Yeri

Muğla’da sessiz, huzurlu, sakin bir yer dediğinizde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi İnbükü Mesire Yeridir. Doğa sevenler burası için çok olumlu yorumlar yapmaktadır. Kamp yapmak için çok uygun bir yerdir. Kamp alanı 10 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Oldukça büyük bir alandır. 3 tane koyu bulunmaktadır. Her biri de çok güzel denize sahiptir. Koyların isimleri, İnbükü, Mağara ve Çökertme koylarıdır. Deniz ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız bir kamp alanıdır. 160 çadır ve 25 karavan kapasitesi olan bir kamp alanıdır. Yiyecek içecekler için işletmeler bulunmaktadır. Bu nedenle yeme içme konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Tuvaleti ve duşu mevcuttur ve oldukça temizdir. Oturmak için pek çok bank bulunmaktadır. Çevredeki diğer koylara tekne turları düzenlenmektedir. Bu koylar; Yediadalar, Bördübet, Löngöz, İngiliz Limanı, Okluk ve Karacasöğüt koylarıdır.

İlgili Yazı
Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak Yerler

İnbükü Mesire Yeri’ne ulaşabilmek için Marmaristen Datça yoluna doğru 25 kilometre gitmek gerekmektedir. 25. Kilometre de kamp alanı karşınıza çıkmaktadır. Ulaşım da sıkıntı yaşanılmamaktadır.

Günnücek Orman Kampı ve Mesire Yeri

Marmaris’ten Yalancı Boğaz yoluna doğru giderken Günnücek Orman Kampı ve Mesire Yerine ulaşılmaktadır. Şehir merkezine yalnızca 1 kilometre uzaklıktadır. Bu nedenle günlük ihtiyaçlarınızı merkezden rahatlıkla karşılayabilir, ayrıca gece gezmeleriniz için de merkeze gidebilirsiniz. 26 hektar gibi büyük bir alanı mevcuttur. Günlük 3000 kişiyi karşılayabilecek bir kapasiteye sahiptir. Sığla ve defne ağaçları ile kaplı bir alandır. Sığla ağacına yerel halk günnük ağacı demektedir. Bu nedenle buranın ismi Günnücek olarak kalmıştır. Kendine has bir orman yapısı bulunmaktadır.

Günnücek orman Kampı ve Mesire Yeri 1996 senesinde Milli Park olarak ilan edilmiştir. 50’den fazla kuş türü bulunmakta ve aynı zamanda yaban domuzu, yaban eşeği, sincap, kedi gibi çeşitli hayvanlarda bulunmaktadır. 34 balık türü, 37 memeli türü, 32 sürüngen türü, 7 çiftyaşamlı türü, 84 kuş türü, 106 omurgasız türü ile çok sayıda hayvanı içerisinde barındırmaktadır.

Bördübet Koyu

Bördübet Koyu, Marmaris merkeze 28,4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çam ormanlar ile kaplıdır. Koy olmasından da anlaşılacağı üzere denize sıfır bir kamp alanıdır. Cıvıl cıvıl kuş sesleri içerisinde çok huzurlu tatil imkanını kamp yapan misafirlere sunar. Burada Bördübet Deresi de yer almaktadır. Bu derede kano, kayak, stand-up paddling ve rüzgar sörfü gibi pek çok su sporu da yapılmaktadır. Aynı zamanda orman içerisinde de doğa yürüyüşü, trekking ve dağ bisikleti yapmanız mümkündür. Hem kamp yapıp, hem de sporunuzu ihmal etmek istemiyorsanız bu koy sizin için ideal bir kamp alanıdır. Plaj ve restoranların da bulunduğu bu alanda yiyecek ve içecek olarak da sıkıntı yaşanmamaktadır.

İlgili Yazı
Kaş Ücretli Kamp Alanları

Bördübet Koyu’na ulaşabilmek için Gökova Körfezi yolu tabelalarını takip etmek gerekmektedir. Marmaris Datça Yolu’nun 29. Kilometresinde yer almaktadır. Deniz yolu ile de ulaşım mümkündür. Özel aracınız yok ise, Marmaris merkezde yer alan otobüs terminalinden Değirmenyanı Köyü minibüslerine binmeniz gerekmektedir.

Pamucak Orman Kampı

Marmaris’in İçmeler bölgesinde yer almaktadır. Merkeze yalnızca 8 kilometre uzaklıktadır. 42 metre karelik bir alana sahiptir. Kızılçam Koru ormanları içerisinde yer almaktadır. Burada kamp yapmanın dışında oteller ve tatil köyleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda su sporlarının yapıldığı işletmeler de mevcuttur.

Bucak Orman Kampı

Marmaris’ten Muğla merkeze giderken 15. Kilometrede Çamlık Köyü sapağı bulunmaktadır. Bu sapaktan girdikten sonra 5 kilometre yol giderek Gökova Körfezi üzerinde Bucak Orman Kamp alanına ulaşılmaktadır. 5 hektarlık bir alan da olan bu kamp alanında, büfe, telefon, elektrik ve su hizmetleri bulunmaktadır. Marmaris’in en bilinen turistik yerlerinden olan Sedir Adası’na giden deniz motorları bu kamp alanından kalkmaktadır.

Çetibeli Orman Alanı

Marmaris’ten Muğla’ya doğru giderken 20 kilometre de Çetibeli Orman Alanı’na ulaşmak mümkündür. Bu kamp alanı kızılçam, sığla ve çınar ağaçları ile kaplı mükemmel bir yerdir. 5 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Günübirlik bir alan olarak da bilinmektedir. Çeşmesi için durup su alan pek çok tatilci bulunmaktadır.

 

 

 

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz