Olimpos Ücretsiz Kamp Alanları

2
142
Olimpos ücretsiz kamp alanları
Olimpos ücretsiz kamp alanları
2.8
(11)

Bu yazımızda size Olimpos ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Olimpos kamp alanları, kamp severler ve gezginler için oldukça tercih edilmektedir. Peki tercih edilmesinin nedenleri nelerdir gelin beraber görelim;

Olimpos Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlıdır. Doğa tatilinin en güzel yapıldığı yerlerden bir tanesi burasıdır. Antalya’ya yaklaşık 85 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yerli ve yabancı pek çok turist her yıl Olimpos’a tatil için gelmektedir.

Olimposda yaz, kış tatil yapılabilmektedir. Sahilde caretta carettaların olması ayrı bir güzellik katmaktadır. Kaplumbağaların yumurtlama yerleri de bulunmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında buralarda minik kaplumbağalar görme ihtimaliniz de bulunmaktadır.

Bu bölgede bulunan otellerin de büyük bir bölümü bungalov şeklinde evlerdir. Ağaç üzerine kurulu küçük odalar da mevcuttur. Yani kamp tarzı zaten Olimpos’un doğasında vardır. Burada çadır ve karavanla da kamp yapma imkanı bulunmaktadır.

Olimpos Ücretsiz Kamp Alanları

Olimpos Beydağları Milli Parkı

Olimpos Beydağları Milli Parkı Antalya’nın Kemer ve Kumluca ilçelerinin ara bölgesinde yer almaktadır. 1972 yılında koruma altına alınan bu milli park da kamp yapmayı seven tatilciler çadırları ile kamp yapmaktadır.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra burada Yanartaş, Antik Likya Yolu gibi tarihi ve doğal güzellikler de bulunmaktadır. Yaklaşık 34 hektarlık alan da olan milli park bitkiler ve hayvanlar için de yaşam alanıdır.

Yalnız hatırlatılması gereken bir şey vardır ki o da burada tilki, kurt, ayı gibi hayvanların da olabileceğidir. Kamp yapacaksanız güvenilir bölgelerde kamp yerinizi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Olimpos’a ulaşım için, Antalya’nın Kemer ilçesini geçtikten sonra yaklaşık 29 kilometre sonra tabelasını görebilirsiniz. Burada yol ikiye ayrılmaktadır Olimpos yazan tabeladan sola döndükten sonra 11 kilometre daha yol giderek buraya ulaşmak mümkündür.

İlgili Yazı
Kuşadası Kamp Alanları

Olimpos Antik Kenti

Olimpos Antik Kenti Milli Park içerisinde yer almaktadır. Burada geçmiş yıllardan günümüze ulaşan pek çok arkeolojik eser bulunmaktadır. Olimpos Antik Kentinden denize açılan alanın manzarası tek kelime ile harikadır. Burada çadır kurarak kamp yapabilirsiniz.

Olimpos Plajı

Olimpos plajı Antik kentin bitiminde yer almaktadır. Burası caretta carettaların yumurtlama alanı olduğundan sabah saatlerinde plajda minik kaplumbağalar görmeniz mümkündür.

Yalnızca bu doğa harikası olaya şahitlik etmek için bile burada kamp yapabilirsiniz. Kumsalda uyanmak ve denize girmek sizler için harika bir deneyim olacaktır. Burada mağaralarda bulunmaktadır. Dilerseniz bu mağaraların içerisinde de yüzebilirsiniz.

Hem tatil yapacağınız hem de kamp yapabileceğiniz bu güzel sahilde çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Olimpos küçük bir yer olması sebebi ile plajını bulmakta hiç sorun yaşamazsınız.

Çıralı Sahili

Çıralı Sahili Olimpos plajı ile Yanartaş arasında yer almaktadır. Yakınlarında Yanartaş olması sebebi ile buraya Çıralı ismi verilmiştir. Olimpos sahilinde olduğu gibi burada da caretta carettaların yumurtlamasına şahit olabilirsiniz.

Hatta sadece bu güzelliği görmek için bile bu sahil de kamp yapabilirsiniz. Kaplumbağaların üreme bölgesi olması sebebi ile burası koruma altında bir yerdir. Çevresinde inşaat ve benzeri hiçbir çalışma yapılmamaktadır.

Çıralı Sahiline gitmek için Antalya merkezden 70 kilometrelik bir yol gitmeniz gerekmektedir. Kendi aracınız yok ise otogardan kalkan servisler ile buraya ulaşmanız mümkündür.

Ayrıca Finike ve Kaş otobüsleri de yakın mevkide bulunan kavşaktan geçmektedir. Kavşakta indikten sonra taksi ya da oraya giden servisler ile Çıralı Sahiline ulaşabilirsiniz.

Adrasan Sahili

Adrasan Sahili Kemer’e 50 kilometre ötede bulunmaktadır. 2 kilometre uzunluğunda sahil olan Adrasan, Antalya’nın sakin ve güzel tatil yerlerinden bir tanesidir. Adrasan koyunda çadırınız ile kamp yapma imkanınızda bulunmaktadır.

İlgili Yazı
Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Yılında her mevsimi burada kamp yapılabilir. Yaz aylarında daha güzel vakit geçirebilirsiniz. Çünkü denize de girersiniz. Bakkal ve marketler bulunduğu için burada tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Olimpos ücretsiz kamp alanları yazımın sonuna geldim. Sizlerde beğendiğiniz kamp alanları ile ilgili yorumlarınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kuşadası Kamp Alanları

Bu yazımız ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Maalesef, bu yayın sizin için yararlı değildi!

Bize bu yazıyı geliştirelim!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz